Для вдалого співробітництва “Союздрук” запропонував газеті змінити назву
За словами пана Ольховського 5 січня 2005 року “Українську газету +” було прийнято до розповсюдження, проте 6 січня 2004 року весь наклад видання повернуто. Офіційною версією відмови розповсюджувати були технічні причини. У листі-відмові від співробітництва на запит редактора, підприємство повідомило: “...маємо повідомити, що нами було укладено договір на реалізацію подібного видання “Українська газета”. З огляду на це ми утримуємось від укладанні із вами договору на розповсюдження “Української газети плюс”.
На думку Івана Ольховського, підприємство “Союз друк” - монополіст з розповсюдження преси, зокрема в Києві, - та його директор Юрій Якименко піддавалися тискові з боку народних депутатів. Він констатував, що "до того часу, поки не втрутився Інститут відкритої політики, вони погоджувалися (розповсюджувати газету - ІМІ)…Це наслідки війни з колишніми власниками".
Директор підприємства “Союздрук” Юрій Якименко заперечив факт тиску з боку політичних сил: "Я вперше чую, що Матвієнко за якоюсь газетою стоїть. “Українська газета була”, вона вже 10 років випускається. Потім засновники та видавці полаялися і швиденько побігли і зареєстрували “Українську газету +”. Це не значить, що ми її повинні брати. Ми уклали договір з “Українською газетою”. Тим більше, редактор ввів мене в оману. З того листа, який ми отримали, зрозуміли, що “Українська газета” виходити не буде, а тепер буде виходити “Українська газета+”. Тому почали кампанію з розповсюдження цієї газети".
Юрій Якименко також розповів, що існують технічні труднощі: "Документацію по кіосках ми розписуємо на комп”ютерах. Комп”ютер не розуміє що таке “Українська газета +” і що таке “Українська газета”. Тому ми сказали, будь ласка, давайте газету з іншою назвою і ми будемо розглядати це питання".
Іван Ольховський зазначив, що він й раніше мав конфлікти із засновниками “Української газети” редактором якої був, і вони не могли змиритися з тим, що він заснував свою: "Їх не влаштовував весь колектив видання. Зокрема мені вони пропонували звільнитися, але люди пішли за мною. “Українська газета” набрала новий штат".
Редакційну політику, яку диктував раніше засновник видання, Михайло Ольховський прокоментував прислів”ям: “Щоб і вовки були ситі і вівці цілі...”
За словами юристів ІМІ причина, з якої “Союз друк” відмовив “Українській газеті +” не є обґрунтованою. Газета має підстави звернутися до господарського суду, який може примусити підприємство до укладання договору.
IMI
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ