"Національне державне телебачення - це не телебачення для Президента", - М.Томенко

13 Січня 2005
0
615
13 Січня 2005
17:37

"Національне державне телебачення - це не телебачення для Президента", - М.Томенко

0
615
"Національне державне телебачення - це не телебачення для Президента", - М.Томенко
Виступаючи сьогодні на ранковому засіданні ВР Голова Комітету ВР з питань свободи слова та інформації М.Томенко нагадав існуючий Указ Президента щодо створення робочої групи по створенню громадського телебачення.

При цьому він наголосив, що реально в цьому напрямку нічого зроблено не було.

"Громадське телебачення і радіо в Україні можливе лише тоді, коли виконавча влада разом із законодавчою буде розуміти, що національне державне телебачення - це не телебачення для Президента, для уряду і Верховної Ради, а обласні телерадіокомпанії - це не компанії для губернаторів," - зауважив М.Томенко.

Він підкреслив, що при наявності розуміння у парламеті та у новому уряді у вирішенні зазначеного питання можливо "піти достатньо швидким шляхом" і додав, що є достатньо для цього механізмів.

М.Томенко запропонував винести обговорення питання на парламентські слухання, оскільки, наприклад, "є варіанти з повною відсутністю реклами, є варіанти перехідних періодів, є складність з засновниками".

Окремо він зупинився на проблемі НТКУ, яка, на його думку потребує серйозної інвентаризації. І зазначив, що всі "спроби з'ясувати в кінці кінців, на що живе НТКУ, скільки заробляє від реклами, які є договори, стовідсотково не вінчалися успіхом, оскільки ми не отримали повноцінну інформацію".

За словами Томенка, "абсолютна більшість людей в НТКУ сьогодні не задіяна у творчому процесі і отримує мізерні кошти".

Отже він наголосив на необхідності зробити "державне телебачення сильним суспільним мовленням, де б по телебаченню був не телемаркет і не Президент з урядом, а де були б регіони, освіта, культура, можливо, як по старих часах, телеуроки, де вчителі могли б спокійно включити телебачення і послухати мудрих людей, коли йде викладання в телеверсію уроків".

М.Томенко вважає, що Комітет самостійно не має права брати на себе такі функції, як остаточно прийняти рішення і підготувати закон. Це функції і парламенту в цілому, і уряду, і громадськості".

Саме тому він запропонував винести питання на обговорення у парламенті, і вже потім "дати завдання підготувати відповідний закон і відповідні організаційні рішення виконавчої влади".

Інф."Детектор медіа"
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
615
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду