Кучма поновив Піскуна на посаді генпрокурора розширено

10 Грудня 2004
0
495
10 Грудня 2004
14:56

Кучма поновив Піскуна на посаді генпрокурора розширено

0
495
Кучма поновив Піскуна на посаді генпрокурора розширено
Президент України Леонід КУЧМА своїм Указом поновив на посаді генерального прокурора України Святослава ПІСКУНА у зв`язку із рішенням Печерського районного суду міста Києва від 9 грудня 2004 року.

Про це УНІАН повідомили у прес-службі Президента.

Як повідомляв УНІАН, 9 грудня Печерський районний суд Києва поновив С.ПІСКУНА на посаді генерального прокурора України. Указ Президента України про звільнення С.ПІСКУНА з посади генпрокурора восени 2003 року суд визнав незаконним.

Суд поновив термін позовної давності, прийнявши до уваги пояснення позивача С.ПІСКУНА, що на нього через розслідування декількох кримінальних справ чинився страшенний тиск і тому він не міг звернутися до суду. Зараз, за його словами, політична ситуація дозволяє звернутися до суду з метою поновлення своїх прав.

Згідно з рішенням суду, С.ПІСКУН може повернутися у свій кабінет в Генеральній прокуратурі просто зараз. Водночас існує процедура оскарження даного рішення суду через апеляційний суд.

Довідка УНІАН. С.ПІСКУН обіймав посаду генерального прокурора України в 2002-2003 роках. 29 жовтня 2003 року Президент Л.КУЧМА підписав Указ про його звільнення з посади. Таке рішення було прийнято на підставі рішення Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією при Президентові, який запропонував Л.КУЧМІ звільнити С.ПІСКУНА відповідно до статті 106 Конституції України. На той час голова цього комітету Ольга КОЛІНЬКО неодноразово виступала із жорсткою критикою на адресу керівництва Генеральної прокуратури.

Зокрема, вона заявляла, що комітет, очолюваний нею, дійшов висновку, що С.ПІСКУН не виконує належним чином укази Президента. Замість виконання передбачених законом обов`язків, керівник Генпрокуратури у своїй професійній діяльності вдається до надмірної політизації органу та створення власного політичного іміджу. У публічних заявах, йшлося у рішенні, допускаються непрофесійні висловлювання з питань діяльності прокуратури, в тому числі щодо розкриття окремих злочинів.

Також зазначалося, що керівниками Генпрокуратури допущено ряд порушень, що завдають суттєвої шкоди авторитету як прокуратури, так і в цілому держави. Члени комітету дійшли висновків, що генпрокурор не проявляє активної позиції щодо захисту держави, особливо у сфері відчуження майна, не відбувається належне реагування ним на доручення Президента України з цих питань.

Також зазначалося, що керівництво Генпрокуратури не зініціювало розгляд на державному рівні стану та заходів щодо зміцнення законності діяльності окремих міністерств та відомств. Мали місце факти зволікання з розслідуванням кримінальних справ про злочини у сфері економіки та безпідставне закриття таких справ.

Крім того, за інформацією О.КОЛІНЬКО, С.ПІСКУН в умовах обмеженого фінансування вдавався до використання на свій розсуд бюджетних коштів. Зокрема, для виконання конституційних функцій прокуратурі щодо підтримання державного обвинувачення у суді за особистим втручанням Президента було виділено 26 млн. грн. для збільшення штатної кількості на 1 тис. 387 працівників прокуратури. Використавши вказані кошти на інші потреби, С.ПІСКУН знову звернувся до Президента з проханням виділити з бюджету зазначену суму на ці цілі.

Разом з тим, наголосила О.КОЛІНЬКО, генпрокурором С.ПІСКУНОМ скоєно ряд ганебних вчинків з використанням службового становища в особистих цілях. За її словами, через підпорядкованих йому працівників апарату Генпрокуратури С.ПІСКУН примушував прокурорів областей приймати незаконні рішення по кримінальних справах, здійснювати інші протиправні дії.

Водночас, аналітики пов`язували відставку С.ПІСКУНА з тим, що він здійснив арешт колишнього начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія ПУКАЧА в рамках розслідування справи Георгія Гонгадзе.

"УНІАН"
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
495
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду