Литвин закрив засідання

8 Грудня 2004
0
579
8 Грудня 2004
14:10

Литвин закрив засідання

0
579
Литвин закрив засідання
Голова Верховної Ради України Володимир ЛИТВИН закрив сьогоднішнє позачергове засідання парламенту.

Як передає кореспондент УНІАН, перед закриттям В.ЛИТВИН щиро подякував всім депутатам за їх бажання пошуку компромісу, українському народу - за небайдужість до процесів, що відбувались в Україні.

Голова ВР підкреслив, що в сьогоднішній ситуації вдалося не переступити межі, не довести ситуацію до конфлікту.

Він висловив сподівання, що після сьогоднішніх рішень, процеси в Україні повернуться в нормальне русло і з цього конфлікту всі вийдуть більш згуртованими.

Наступне засідання відбудеться 14 грудня.

Як повідомляв УНІАН, 6 грудня Погоджувальна рада ВР прийняла рішення провести позачергове засідання Верховної Ради України 7 грудня о 12.00. Відповідно до домовленостей, 7 грудня на засідання ВР мав був приїхати Президент України. Перед цим "Наша Україна" обіцяла повністю розблоковувати Верховну Раду і під`їзди до неї. Також депутати зобов`язувалися толерантно поводитися в залі при присутності Президента. Згідно з домовленостями, Президент прямо в сесійному залі мав підписати укази про звільнення уряду, призначення в.о. прем`єр-міністра, указ про відставку ЦВК і подання на нових членів ЦВК. Після цього одним голосуванням, тобто в пакеті, депутати зобов`язувалися проголосувати за проект закону про внесення змін до Конституції (4180), про попереднє схвалення і направлення в Конституційний Суд змін до Конституції, що стосуються місцевого самоврядування (проект 3207-1) і проект закону про особливості застосування Закону про вибори Президента в процесі переголосування виборів 26 грудня. Усі ці закони Президент мав підписати безпосередньо в залі ВР. Після цього або в процесі прийняття цих рішень опозиція обіцяла розблоковувати адміністрацію Президента і будинок уряду.

Водночас, пізно увечері 6 грудня розпочався "круглий стіл" з врегулювання політичної кризи України за участю міжнародних посередників. Він продовжувався 5 годин, але консенсусу не було знайдено. Зокрема, Л.КУЧМА відмовився підписати указ про відставку уряду Віктора ЯНУКОВИЧА. Відповідно, "Наша Україна" відмовилася голосувати за політреформу.

7 грудня на нараді в Конча-Заспі з лідерами груп і фракцій за участю В.ЯНУКОВИЧА Л.КУЧМА відмовився відправляти уряд у відставку. Л.КУЧМА підписав Указ, яким надав прем`єр-міністрові України В.ЯНУКОВИЧУ відпустку у зв`язку із проведенням останнім передвиборчої кампанії. Іншим своїм Указом глава держави призначив виконуючим обов`язки прем`єр-міністра України першого віце-прем`єр-міністра України Миколу АЗАРОВА.

Сьогодні Верховна Рада України у пакеті внесла зміни до Основного Закону, перетворивши Україну на парламентсько-президентську державу, попередньо ухвалила і направила на висновок в Конституційний Суд України законопроект про внесення змін до Конституції щодо місцевого самоврядування (№3207-1) і Закон України "Про особливості застосування закону України "Про вибори Президента України" при переголосуванні повторного голосування у грудні 2004 року” (За дані законопроекти проголосували 402 депутати з 442, зареєстрованих у залі. Проти - 21. Не голосувало – 19. Зокрема, із фракції "Наша Україна" проголосувало 78 із 101 народного депутата, із фракції "Регіони України" - 59 із 61, з КПУ – 58 із 59, із фракції БЮТ – 1 із 19). Також депутати призначили новий склад Центральної виборчої комісії України.

"УНІАН"

Читайте також: Стенограма засідання парламенту 8 грудня
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
579
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду