Литвин і Кравчук підуть на переговори з Кучмою. КПУ, СПУ, СДПУо і "Регіони" не голосуватимуть без політреформи

7 Грудня 2004
0
560
7 Грудня 2004
12:08

Литвин і Кравчук підуть на переговори з Кучмою. КПУ, СПУ, СДПУо і "Регіони" не голосуватимуть без політреформи

0
560
Литвин і Кравчук підуть на переговори з Кучмою. КПУ, СПУ, СДПУо і "Регіони" не голосуватимуть без політреформи
По завершенню Погоджувальної ради голова Верховної Ради України Володимир Литвин сказав, що зараз має відбутись засідання фракцій і груп парламенту, а тим часом він спільно з Леонідом Кравчуком спробують розповісти президенту Леоніду Кучмі про настрої і пропозиції, що звучали в ході Погоджувальної ради.

Литвин повідомив, що, за попередньою домовленістю, пленарне засідання ВР України, заплановане на 12.00, розпочнеться на годину пізніше - о 13.00.

Литвин розповів журналістам про три можливі варіанти голосування у Верховній Раді України.

Перший варіант – це реалізація вчорашніх домовленостей на Погоджувальній раді ВР, але для цього необхідно, щоб президент підписав указ про відставку прем`єра Віктора Януковича. Проте, як відомо, Кучма в понеділок під час "круглого столу" за участю міжнародних посередників на це не погодився.

Литвин запропонував "м`яку форму пакету": Президент підписує указ про відпуску прем`єра з його наступною відставкою після закінчення виборчої відпустки та призначає виконуючого обов`язки прем`єр-міністра, наприклад, Миколу АЗАРОВА, або когось іншого з віце-прем`єрів уряду. Кравчук запропонував обговорити варіанти, щоб виконуючим обов`язки був хтось з опозиції.

Литвин пояснив цю пропозицію тим, що, не дивлячись на конституційне рішення парламенту про відставку прем`єра, діє закон про вибори президента, який захищає кандидатів на пост президента від звільнення (стаття 65).

На це представник "Нашої України" Петро Порошенко зауважив, що у разі, якщо будь-який закон суперечить Конституції, діє положення Конституції, а Основний Закон прямо вказує на відставку уряду після висловлення йому недовіри парламентом.

Третій варіант, який запропонував Литвин для обговорення, стосувався того, що депутати спробують без відставки уряду в пакеті проголосувати два закони - про внесення змін до Конституції та про зміни закону про вибори президента.

Як сказав Литвин, у разі голосування цих документів в пакеті - "набрали 300 голосів, ставимо свічки, дякуємо Богу", не набрали 300 голосів - кожен законопроект ставиться на голосування окремо. При цьому із законопроекту про особливості застосування закону про вибори президента на повторному голосуванні 26 грудня вилучається записана в понеділок в перехідні положення документу норма, що закон набирає чинності лише після оприлюднення ухваленого закону про внесення змін до Конституції 4180.

Перед цим на Погоджувальній раді точилася дуже гостра дискусія у зв`язку з тим, що в понеділок на "круглому столі" за участю міжнародних посередників був, фактично, зруйнований домовлений керівниками груп і фракцій парламенту так званий "великий пакет".

Лідер комуністів Петро Симоненко навіть звинуватив в цьому "Нашу Україну", яка нібито лише шукає привід, щоб не голосувати за зміни до Конституції. Порошенко нагадав, що "Наша Україна" висловила готовність голосувати за 4180 у повному пакеті, який включає і відставку уряду. Подібну думку висловив і Олександр Мороз щодо блокування "Нашою Україною" політичної реформи.

Представники "Нашої України" мають намір зруйнувати домовленості про проведення політреформи, вважає Мороз.

"Ніхто нікого не "кинув", але я відчуваю намір "кинути" з боку "Нашої України", - сказав Мороз журналістам, коментуючи підсумки Погоджувальної ради в парламенті у вівторок.

За словами лідера СПУ, всі аргументи, які висувалися на засіданні "притягнуті за вуха" тільки для того, щоб не голосувати за політреформу. Мороз також повідомив, що його фракція й партія мають намір сформувати свою позицію із приводу процесів, що відбуваються, і обнародувати її найближчим часом

Він, як і лідер комуністів заявив, що його фракція не голосуватиме за будь-яке рішення, якщо не буде ухвалено політреформи. З подібною точкою зору виступив і представник фракції СДПУ(о) Нестор Шуфрич.

Водночас, ряд депутатів з інших фракцій, в тому числі група "Центр", фракція НАПУ, група "Союз" та інші припускали можливість голосування лише так званого "малого пакету". З такою думкою виступали окремі представники навіть тих фракцій, які заявили, що категорично не братимуть участі у засіданні, якщо не буде політреформи.

На цей момент ніякого рішення не прийнято. Фракції і групи пішли консультуватись.

Кравчук в ході дискусії зауважив, що фракція "Наша Україна" має рацію, відмовляючись сьогодні голосувати за зміни до Конституції, тому що вчора в "великому пакеті" була передбачена і відставка уряду.

"Відставки уряду немає і "Наша Україна" голосувати не буде, і звинувачувати її ми не можемо. Треба йти, їхати, чи бігти до тих, хто може вирішити це питання, а це можуть зробити дві особи: або Янукович пише заяву, або президент підписує указ (про відставку прем`єра і уряду)", - сказав Кравчук.

"Українська правда"
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
560
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду