Експерти Codes назвали групи товарів, які українці найчастіше замовляли з використанням промокодів
Економічна ситуація у 2023 році частково стабілізувалася, але ціни продовжують зростати. Тренд на ощадливість та розумне споживання зміцнів. Українці почали частіше цікавитися можливістю придбати товари та послуги за акційними цінами. Зросла популярність розпродажів. Так, за попередніми даними, під час Чорної п’ятниці активність покупців збільшилася на 60% порівняно з першими двома тижнями листопада.
На високому рівні, згідно з інформацією експертів Codes, зберігається попит на промокоди. У порівнянні з 2022 роком він зріс майже на 20%.
Скористатися промокодом можна у сотнях українських і закордонних онлайн-магазинах. На сайтах-агрегаторах знижок розміщено тисячі вигідних пропозицій. Проте покупці активно використовують коди лише в окремих категоріях
На які промокоди є постійний високий попит, з’ясували експерти сервісу Codes.
Найбільш популярні категорії
Лідерами рейтингу популярності уже понад 4 роки залишаються промокоди на придбання зі знижкою одягу для дорослих та дітей. Причому у 2023 році для замовлення дитячого одягу, наприклад, в Answear промокод застосували на 40% більше покупців, ніж торік.
У середньому знижка становить 15-20%. Проте трапляються й більш вигідні пропозиції. Приміром, в інтернет-магазині Intertop промокод забезпечує зниження ціни щонайменше на 25%.
Промокодами при замовленні брендового одягу та аксесуарів скористалися майже 70% користувачів Codes.
На другому місці за рівнем популярності знаходяться знижкові промокоди на побутову хімію та засоби гігієни. Ними цікавилися близько половини відвідувачів сайту.
У тренді також знижкові коди на косметику, електроніку та азартні розваги. Така тенденція, на думку працівників Codes, є опосередкованим свідченням того, що українці не втрачають оптимізму та мають позитивні очікування щодо близького майбутнього.
Зміни у рейтингу популярності
У 2023 році сфера застосування промокодів значно розширилася. Зокрема, зріс інтерес до таких груп товарів та послуг:
-
фінанси та мікрокредити. Порівняно з 2022 роком попит збільшився на 25%. Основних причин дві — необхідність позичати невеликі суми до зарплати та можливість отримати кредит зі зниженою відсотковою ставкою;
-
відпочинок та хобі. Українці почали більше читати. Промокодами на придбання друкованих чи електронних книг скористалися майже 40% користувачів сервісу. Підписку на стрімінгові сервіси з використанням промокода оформили близько 38%тих, хто цікавився знижками;
-
автотовари. Кодами на придбання акустичних та охоронних систем, розхідників, автохімії скористалися понад 50% відвідувачів сайту.
Також експерти з’ясували, що понад 25% користувачів сервісу цікавилися промокодами для нових клієнтів. Це значить, що кількість тих, хто купує онлайн, збільшується.
Codes — це інформаційний сервіс, який пропонує безкоштовні промокоди та купони для багатьох відомих брендів.