Мороз обвинувачує "Нашу Україну" у блокуванні політреформи
Про це Мороз сказав журналістам у Раді в суботу.
"На мій погляд, сьогодні найбільш болісним пунктом є небажання "Нашої України" проводити зміни до Конституції," - сказав Мороз.
З його слів, "Наша Україна" пропонує прийняти в Раді одночасно законопроекти щодо поправок до Конституції №4180 й №3207-1 після того, як Конституційний Суд розгляне законопроект №3207-1.
Мороз також висловив сумнів у можливості одночасного прийняття законопроектів №4180 й №3207-1 після розгляду останнього в Конституційному Суді.
"А хто може гарантувати прийняття 3207-1 при їх ("Нашої України") небажанні 1 вересня (увести в дію положення законопроекту №4180)", - сказав він.
Мороз також додав, що якщо "Наша Україна" продовжить блокування прийняття Радою поправок до Конституції, передбачених законопроектами №4180, СПУ не буде голосувати в Раді за поправки до закону "Про вибори Президента України".
"Якщо так буде зроблено, ми не будемо голосувати за прийняття поправок до закону про вибори (Президента)", - сказав Мороз.
Як повідомляло агентство, Рада планувала розглянути 4 грудня проект закону про внесення змін до Конституції №4180.
Рада також планувала розглянути зміни до Конституції щодо вдосконалення системи місцевого самоврядування №3207-1,
Крім того, Рада планувала розглянути зміни до закону "Про вибори Президента України" і проект закону про особливості застосування закону "Про вибори Президента України" при переголосуванні в грудні.
1 грудня Кучма, голова Ради Володимир Литвин, лідер "Нашої України" Віктор Ющенко й прем'єр-міністр Віктор Янукович домовилися про одночасну зміну закону "Про вибори Президента України", проведення політреформи за законопроектом №4180 і формування на цих принципах Кабінету Міністрів.
Конституційний Суд визнав таким, що відповідає чинній Конституції, проект змін до Конституції, передбачених у законопроекті №4180.
23 червня Рада попередньо схвалила проект змін до Конституції - за законопроект №4180 проголосували 276 депутатів при необхідних 226, після чого голова Верховної Ради Володимир Литвин спрямував законопроект на експертизу в КС.
Для остаточного схвалення законопроекту необхідно 300 голосів депутатів на цій сесії парламенту.
8 квітня Рада відмовилася підтримати законопроект про політреформу №4105 - за нього проголосували 294 депутати при необхідних 300.
Законопроект №4180 у більшості пунктів повторює законопроект №4105.
Інф. Українських Новин
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ