Кучма наполягає на конституційній реформі

1 Грудня 2004
0
559
1 Грудня 2004
14:10

Кучма наполягає на конституційній реформі

0
559
Кучма наполягає на конституційній реформі
Президент Леонід Кучма знову заявляє, що виходом з політичної кризи може стати конституційна угода, підтримана суспільством, і конституційною більшістю парламентарів.

Про це він заявив на нараді з економічним блоком уряду в середу під Києвом.

Кучма підкреслив необхідність дочекатися рішення Верховного суду.

"Якщо він скаже, що були численні порушення у виборчій кампанії - хоч скасовувати вибори він не має права за законом, - це вже дає підстави, щоб разом із суспільством, Верховною Радою підписати конституційну угоду, тому що суто конституційного виходу із цієї ситуації вже не існує", - сказав він.

"За конституційну угоду повинна проголосувати конституційна більшість, і, впевнений, що такий крок можливий", - сказав президент.

На думку Кучми, у необхідності пошуку компромісу переконані "всі політичні сили".

При цьому президент відзначив, що ті, хто виступає проти, повинні діяти в рамках Конституції й українського законодавства. "Україні потрібний президент всієї країни", - підкреслив Кучма.

Президент назвав "політичним рішенням" постанову Верховної Ради, яка передбачає, зокрема, визнання виборів недійсними.

"Це політичне рішення, що не має правової бази. Ми повинні дочекатися рішення Верховного суду", - сказав він.

Президент також відзначив, що компроміс у вигляді підписання конституційної угоди можливий тільки "при відсутності ультиматумів, при наявності доброї волі".

"Щоб знову не було переможців - однак уже на уламках - і переможених", - сказав він.

Кучма також уважає, що заклики влади ненасильницьким шляхом вирішити кризу в країні є свідченням не слабості, а сили цієї влади.

Кучма подякував працівникам підприємств, які працюють і не вийшли на вулиці, "послухавши заклики уряду й президента не їхати в Київ і "стінка на стінку" вирішувати цю проблему".

"Прошу, хто із цим не згодний - не вважати це слабкістю президента. Переконаний, що через якийсь час ми будемо це вважати сильною стороною й влади й України в цілому", - відзначив Кучма.

"Ми собі й світу повинні довести, що ми можемо й повинні зробити всі кроки, яких вимагає все суспільство, а не одна його частина", - додав глава держави.

Він також висловив переконання, що "тільки таким шляхом буде збережені спокій і порядок у суспільстві".

"Українська правда"
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
559
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду