Нацрада з питань телебачення та радіомовлення заявила про неприпустимість утисків ЗМІ

1 Грудня 2004
0
524
1 Грудня 2004
12:11

Нацрада з питань телебачення та радіомовлення заявила про неприпустимість утисків ЗМІ

0
524
Нацрада з питань телебачення та радіомовлення заявила про неприпустимість утисків ЗМІ
1 грудня 2004 року Нацрада на своєму засіданні вирішила звернутися до телерадіоорганізацій із заявою щодо "неухильного дотримання положень Конституції України та норм чинного законодавства при висвітленні подій навколо виборчої кампанії-2004".

Як зазначається в повідомленні прес-служби, Нацрадою були розглянуті звернення Генеральної прокуратури України, а також численні звернення громадян, викликані суперечками довкола встановлення результатів виборів Президента України та неоднозначного подання цієї інформації телерадіокомпаніями. При прийнятті рашення Нацрада керувалася ст. 17 та ст. 34 Конституції України, ст. 2 Закону України „Про телебачення і радіомовлення” і врахувала соціально-політичну напругу, яка склалася у суспільстві в ході президентської виборчої кампанії-2004.

В повідомленні йдеться також про те, що представникам Національної ради в областях (регіонах) доручається щоденно контролювати подачу телерадіокомпаніями інформації в межах правового поля, а в разі виявлення ознак порушень невідкладно реагувати на них та інформувати про це Національну раду.

Нижче подається повний текст заяви:

ЗАЯВА

Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення

про неприпустимість утисків засобів масової інформації

та зловживань свободою слова


Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення в дні загострення соціально-політичної ситуації в країні, викликаного суперечками довкола встановлення результатів виборів Президента, стурбована фактами припинення в окремих регіонах України мовлення телерадіокомпаній, програми та передачі яких викликають претензії з боку місцевих органів влади, політичних осередків чи окремих керівників. Ці факти за певних обставин можуть розцінюватися як вияв політичної цензури, яку заборонено Законом.

Неприпустимими є заборонні та обмежувальні рішення щодо засобів масової інформації з боку місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Ці рішення шкодять авторитетові нашої країни і дають підстави журналістським та правозахисним організаціям для тверджень про утиски свободи слова.

Наголошуємо на тому, що національне законодавство містить чітко сформульовані норми та процедури запровадження дисциплінарних санкцій і покарання – аж до заборони діяльності – засобів масової інформації, які зловживають свободою слова і порушують права людини. Маємо неухильно дотримуватися цих нормативних приписів.

Разом з тим, Національна рада вказує на ознаки порушень законодавства окремими телерадіокомпаніями, які активно втрутилися в політичні суперечки, підтримуючи когось із кандидатів на посаду Президента України. Вони часом цілеспрямовано тиражують заяви і заклики до незаконних дій. Нагадуємо, що, згідно з Конституцією України, “захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу”. Закон України “Про телебачення і радіомовлення” забороняє “закликати до насильницької зміни або повалення існуючого державного і суспільного ладу, порушення територіальної цілісності України, вести пропаганду війни, насильства і жорстокості, розпалювання расової, національної, релігійної ворожнечі”.

Звертаємося до журналістів з проханням при висвітленні нинішніх подій в Україні бути стриманими, виваженими, доброзичливими, об’єктивними в ставленні до людей і явищ. Від особистої позиції кожного з вас, від професіоналізму та виваженості ваших ЗМІ значною мірою залежить те, наскільки швидко наша країна вийде з нинішньої політичної кризи.

"Детектор медіа",за інф.прес-служби Національної ради

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
524
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду