Генпрокуратура назвала заклики прокурорів Києва до ГПУ відреагувати на порушення закону під час виборів президента „популізмом”

27 Листопада 2004
0
511
27 Листопада 2004
18:30

Генпрокуратура назвала заклики прокурорів Києва до ГПУ відреагувати на порушення закону під час виборів президента „популізмом”

0
511
Генпрокуратура назвала заклики  прокурорів Києва до ГПУ відреагувати на порушення закону під час виборів президента „популізмом”
27 працівників прокуратури Києва учора підписалися під листом до Генпрокурора Геннадія Васильєва. Вони запитують, чому поза увагою та без реагування Генерального прокурора залишилися зухвалі, безпрецедентні та масштабні злочини з фальшування виборів президента країни.

Текст цієї заяви працівники прокуратури надіслали „Телекритиці” для розповсюдження. Лист є відкритим та адресується не лише Генпрокурору Геннадію Васильєву, а й усім прокурорам країни.

У листі, зокрема, було вказано, що починаючи з 22 листопада цього року фактично усі ЗМІ повідомили про понад 18 тисяч документально зафіксованих порушень виборчого законодавства, відповідальність за які передбачено статтями 157, 158 Кримінального кодексу України. Такі злочини мали місце як під час виборчого процесу, так і до його початку, у т.ч. у діях членів та голів ЦВК, територіальних та дільничних виборчих комісій у Луганській, Донецькій, Сумській, Миколаївській та інших областях України, і, перш за все, в діях голови ЦВК Ківалова С.В. та таких держслужбовців як ректор академії Державної податкової служби України Петро Мельник тощо.

"Ви так і не пояснили колегам та суспільству, чому поза увагою та без реагування Генерального прокурора залишилися такі зухвалі, безпрецедентні та масштабні злочини, - йдеться у листі прокурорів Києва. -

Тільки невідкладне проведення за всіма цими фактами об’єктивних прокурорських перевірок та прийняття законних рішень у порядку, передбаченому Кримінально-процесуальним кодексом України, дозволило б стабілізувати ситуацію в країні, відновити значною мірою втрачений авторитет органів прокуратури!"


Прокурори Києва, що підписалися під цим листом, спростували спростування своєї заяви Генеральною прокуратурою.

Сьогодні Генеральна прокуратура Україна розповсюдила чергове повідомлення.

У ньому, зокрема, вказано, що 26 листопада 2004 року працівники центрального апарату Генеральної прокуратури України провели нараду. Головним її питанням було обговорення ролі органів прокуратури та їх позиції щодо нинішньої ситуації в країні.

Як вказано у повідомленні ГПУ, "присутні на нараді висловили серйозну стурбованість розпалюванням політичних пристрастей в Україні. Кожен з них переконаний: за будь-якої ситуації в країні має панувати Закон. Слідкувати за його дотриманням - головна функція прокуратури".

"Окремі працівники органів прокуратури, зокрема, прокуратури міста Києва, - йдеться далі, - не витримали іспиту на вірність Закону і основним принципам діяльності прокуратури. Вони дозволили собі вдатися до емоцій, а потім і до дій, які несумісні з діяльністю прокурорського працівника. Безперечно, це не могло не викликати осуду серед їх колег. Працівники Центрального Апарату Генеральної прокуратури України заявили на нараді, що кожен, безперечно, має право займатися політичною діяльністю, але спершу повинен звільнитися з органів прокуратури.

Критиці були піддані і дії деяких колишніх працівників прокуратури, які нині зухвало привласнили собі право висловлюватися від імені усіх прокурорів. Такі виступи ніщо інше як популізм."


"Тільки щоденна, наполеглива праця, спрямована на утвердження закону, зміцнення правопорядку та захист інтересів людини й держави дозволять зберегти авторитет органів прокуратури та сприятимуть, стабілізації ситуації у суспільстві," - вказано у заяві ГПУ. Однак, жодної кримінальної справи щодо фальсифікації виборів з боку органів влади не порушено.

Інф. "Детектор медіа"
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
511
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду