Вчена рада Інституту журналістики підтримала своїх студентів та представників провідних ЗМІ у боротьбі за свободу волевиявлення
"Вчена рада Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, спираючись на ухвалу Верховного Суду України про призупинення оприлюднення результатів виборів Президента України, зважаючи на те, що право людини на вираження власних поглядів та відстоювання своїх інтересів є священним, заявляє про несприйняття оголошених ЦВК так званих результатів з огляду на численні факти, що свідчать про тотальну фальсифікацію. Висловлюємо солідарність зі своїми студентами у боротьбі за свободу думки, слова та волевиявлення.
Спираючись на результати моніторингу ЗМІ, що здійснювався в рамках проекту „Український монітор за свідомий вибір” під науковим та методичним патронатом Інституту журналістики, констатуємо, що упродовж усієї виборчої кампанії телевізійні програми провідних загальнонаціональних телеканалів, багато столичних газет, а також значна частина регіональних ЗМІ не забезпечували громадян інформацією, необхідною для свідомого вибору і фактично вели інформаційну війну проти українського виборця.
Ми вважаємо неприпустимим те, що низка ЗМІ під час висвітлення виборчої кампанії вихлюпнула в саме обличчя українського виборця нацистську символіку, присипану нафталіном риторику часів холодної війни, псевдогасла про розподіл України на I-й, II-й та III-й сорт, заклики і політичні ярлики, що мають всі ознаки роздмухування міжнаціональної, міжконфесійної та міжрегіональної ворожнечі.
Відтак, навіть якби не було зафіксовано жодного порушення в процесі голосування та підрахунку голосів, те, яким чином виборча кампанія висвітлювалася у ЗМІ, дає всі підстави вважати виборчу кампанію недемократичною, а оголошені ЦВК так звані результати виборів Президента України нелегітимними.
Ми вітаємо недавні рішення наших колег та провідних українських ЗМІ працювати на основі журналістських стандартів, подавати об’єктивні новини, залишатися вірними принципам журналістського фаху та солідарності.
Висловлюємо щирі сподівання, що ідея колективних угод між власниками, менеджерами і журналістами на основі професійних та етичних стандартів демократичних ЗМІ й інші реформаторські кроки набудуть нового розвитку в ім’я становлення європейської української журналістики, журналістської науки та освіти".
"Детектор медіа"
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ