Канадські спостерігачі засудили причетність В.Путіна до виборчого процесу України

15 Листопада 2004
711
15 Листопада 2004
10:02

Канадські спостерігачі засудили причетність В.Путіна до виборчого процесу України

711
Канадські спостерігачі засудили причетність В.Путіна до виборчого процесу України
13 листопада в УНІАН відбулася прес-конференція канадських парламентарів „Підсумки спостереження за виборчим процесом в Україні”, де прозвучала різка критика демократичності проведення передвиборчої кампанії в Україні.

Як зазначається в прес-релізі депутатської партійної групи “Солідарність” під час конференції, зокрема, було наголошено, що „делегація Парламенту Канади шокована та прикро вражена цілеспрямованістю та поширеністю порушень законодавства під час проведення першого туру голосування”.

Таке резюме зробили члени делегації після ретельного вивчення звіту та висновків групи 10 міжнародних спостерігачів з Канади, які здійснювали спостереження в Луганській області напередодні та підчас виборів 31 жовтня. До складу делегації, що перебувала в Україні протягом 8-13 листопада, входили Сенатор Дейвід Сміт і члени Парламенту Девід Кілгор та Борис Вжесневський.

Всі представники делегації Канади різко засудили причетність до виборчого процесу України Президента Росії Володимира Путіна. „Перебування президента іншої країни, який напередодні проведення першого туру, через засоби масової інформації проводить агітацію за одного з кандидатів, є неприпустимим з огляду на необхідність забезпечення демократичності виборів”, - наголосили учасники делегації.

Серед порушень, задокументованих делегацією Комітету Конгресу українців Америки в Луганській області, наступні: підкуп, вплив або тиск на виборців та волонтерів - „виборці повідомляють, що їм пропонували 100 гривень за голосування за одного з кандидатів (Януковича); студенти - їм обіцяли два місяці вільного відвідування, якщо вони проголосують за одного з кандидатів (Януковича); більше 700 студентів внесено до списків виборців за 2 дні до виборів з вказівкою голосувати за одного з кандидатів (Януковича); порушення, пов'язані із списками виборців; порушення пов'язані з урнами для голосування; утиснення прав міжнародних спостерігачів та представників ЗМІ; порушення пов'язані з умовами голосування; порушення пов'язані з роботою ТВК та ДВК (порушення з як боку членів комісій так і проти них), особливо порядку прийняття документів від дільничних виборчих комісій”.

„У Луганській області співрозмовники одностайно відмежовувались від відверто недемократичних й неприйнятних порушень. У кожній обласній державній адміністрації було організовано прес-конференцію, проте лише меншість присутніх журналістів задавали запитання на цих заходах. Один з присутніх журналістів висловив жаль, що зустрічі з пресою проходили в адміністративно підконтрольних владі приміщеннях”, - наголошувалося на прес-конференції Парламентарів Канади.

Як наголосив Сенатор Дейвід Сміт, „Палата громад Парламенту Канади одноголосно прийняла постанову, закликаючи Уряд України забезпечити проведення вільного й чесного виборчого процесу. Саме тому Канада відрядила найчисельнішу делегацію міжнародних офіційних спостерігачів на перший тур голосування. Парламентська делегація зараз завершує ознайомлення з висновками групи спостерігачів й перевірку іншої наявної інформації, яка б свідчила про ступінь справедливості та відкритості виборчого процесу в першому турі”.

"Детектор медіа",за інф.прес-служби депутатської партійної групи “Солідарність” фракції “Наша Україна” у ВРУ
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
711
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду