Декомунізація в дії — припиняється реєстрація доменів із назвою міста Дніпропетровськ

Декомунізація в дії — припиняється реєстрація доменів із назвою міста Дніпропетровськ

6 Червня 2023
1800
6 Червня 2023
10:00

Декомунізація в дії — припиняється реєстрація доменів із назвою міста Дніпропетровськ

1800
Декомунізація в дії — припиняється реєстрація доменів із назвою міста Дніпропетровськ
Декомунізація в дії — припиняється реєстрація доменів із назвою міста Дніпропетровськ

Адміністратор доменних зон міста Дніпро припинив реєстрацію доменів dnipropetrovsk.ua та dnepropetrovsk.ua з 1 червня 2023 року. Для користувачів продовжить свою роботу зона dp.ua, а старі домени у русифікованих зонах ще працюватимуть як мінімум до завершення війни. 

Хостинг-провайдер та реєстратор доменних імен Cityhost.ua пояснює, що означають ці зміни для власників доменів зі старою назвою міста Дніпро. 

Ось уже сім років років, як Дніпропетровськ перейменований на Дніпро (у 2016), але відголоски радянщини і досі нагадують про себе в адресах місцевих сайтів. І не лише в українській транслітерації доменів dnipropetrovsk.ua, а й у російській — dnepropetrovsk.ua. Втім, ситуація нарешті зрушила з місця, і адміністратор зони ухвалив рішення закрити старі зони, — це означає, що зареєструвати домен в них уже не вдасться.

Адміністратор публічного домену DP.UA Володимир Киян розказав про те, як рухається процедура припинення делегування доменів та що буде з тими іменами, які вже є в користуванні. 

— Вже деякий час адміністратори публічних доменів обговорюють, як саме нам правильно виконати вимоги законів щодо декомунізації та деколонізації, а також як бути з доменами міст, які було перейменовано. Це дуже повільний процес, адже при цьому треба врахувати інтереси власників доменів, що вже існують. Ми вирішили стати першими, хто почне діяти.

З 1 червня 2023 року припинена реєстрація нових доменних імен, старі поки що будуть працювати у звичайному режимі. Така ситуація зберігатиметься як мінімум до кінця війни і ще деякий час після Перемоги України. Подальші дії будуть запроваджені після аналізу поточної ситуації та розуміння, наскільки активно використовуються ці домени і чи потрібні вони цільовій аудиторії.

Зараз згідно з даними адміністратора зони UA «Хостмайстер» всі дніпровські домени спільно налічують 11 тисяч зареєстрованих імен. Близько трьох тисяч із них перебувають у стані redemptionPeriod, тож фактично функціонує не більше 8,5 тисяч доменів. 

Всім, хто має сайти на домені в зонах dnepropetrovsk.ua та dnipropetrovsk.ua, можемо порадити вже зараз подумати про зміну адреси. 

Звісно, зміна доменного імені має свої недоліки — наприклад, потрібно заново напрацьовувати репутацію та посилальний профіль. Але з іншого боку, є велика ймовірність того, що через кілька років домени з радянською назвою міста на Дніпрі зовсім перестануть підтримуватися. Користувачі можуть обрати зону dp.ua, якщо прагнуть показати регіон роботи інформаційного майданчика, або ж звернути увагу на інший домен — український чи міжнародний.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1800
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду