Ведучого Першого Національного Голосняка зняли з ефіру за відмову озвучувати „темник”
У середу Володимира Голосняка, ведучого вечірнього випуску новин Першого Національного телеканалу відсторонили від ефіру о 21.00 за відмову зачитати рекомендовану до оприлюднення заяву про теледебати штабу кандидата в Президенти Віктора Януковича. Як повідомляє прес-служба журналістського руху за професійні права, таке рішення за згодою ведучого прийняв Микола Канішевський, перший віце-президент Національної телекомпанії України.
Голосняк наполягав, що разом із заявою Януковича слід подати інформацію, на яких умовах погодився дебатувати його конкурент Віктор Ющенко.
„Замість Голосняка в ефір вийшла Наталя Розинська, яка є ведучою денного випуску новин і, зазвичай, не працювала ввечері, на основному випуску”, - повідомляється в прес-релізі з посиланням на джерело на телеканалі. Зазначається також, що „ефір Першого Національного змінився і це відчутно по сюжетах, бо журналісти підходять до роботи дуже принципово”. Зокрема, в новинах у середу з’явився синхрон голови Комітету Верховної Ради з питань бюджету Петра Порошенка, який представляє опозиційну фракцію „Наша Україна”.
Окрім того, в ефір так і не вийшов огляд рекомендованих до оприлюднення в „темнику” політичних подій, бо журналісти відмовилися його підготувати.
Водночас тепер керівництво телеканалу намагається озвучувати маніпулятивну інформацію не через авторський текст журналістів, а в словах ведучих.
„На нашому боці немає випускових редакторів і шеф-редакторів, тому відчувається дисбаланс між „підводками” і збалансованими сюжетами”, - цитується джерело.
На телеканалі переконані, що проблему можна розв’язати, якщо зобов’язання працювати професійно підтримають більше ведучих і редактори Першого національного.
Нагадаємо, що на минулому тижні журналісти висловили протест проти нинішньої ситуації із висвітленням перебігу виборчої кампанії на провідних телеканалах України і підписали заяву про те, що працюватимуть професійно й висвітлюватимуть новини збалансовано, подаючи різні точки зору.
Станом на сьогодні звернення підтримали понад 300 тележурналістів із 34 телекомпаній України. Зокрема, співробітники ICTV, „Інтера” , „Нового каналу”, „Тонісу”, НТН, „Студії 1+1”, Першого Національного, ТРК „Ера”, СТБ, „5 каналу”.
"Детектор медіа",за інф.прес-служби журналістського руху за професійні права
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ