Під час нинішньої виборчої кампанії радіостанція “Голос Америки” зіткнулася з проблемою ретрансляції в Україні
Зокрема, вона заначила, що "о сьомій ранку 1 листопада слухачі Українського державного радіо не почули звичних позивних. Замість “Голосу Америки” по 3-ій програмі лунав хоровий спів".
За її словами, "невихід “Голосу Америки” у технічній дирекції українського національного радіо пояснили плановим об”єднанням кількох радіопрограм у виборчу ніч. Кілька ж попередніх відключень сталися нібито через туман, який перешкоджав дійти сигналові з супутника". Президент Національної радіокомпанії України Віктор Набруско сказав, що йдеться про суто технічні проблеми, з виборами ніяк не пов”язані. Хоча й висловив побажання до “Голосу Америки” "більше розповідати про Америку, менше – про події в Україні".
В посольстві Сполучених Штатів - зазначила О.Лігостова,- не прокоментували проблем з ретрансляцією під час українських виборів програм урядової радіостанції США. Як повідомили у прес-службі посольства – вони вивчають питання.
Представники ж неурядових організацій, що опікуються свободою слова в Україні, висловловили сумнів у випадковості трансляційних перебоїв у виборчий період. Як саказала головний редактор журналу “Детектор медіа” Наталя Лігачова: "Це взагалі дуже характерна особливість українських медіа, коли саме під час виборів з”являються технічні, господарські проблеми саме чомусь в тих медіа, які проводять або незалежну, або опозиційну редакційну політику...І те, що зараз Голос Америки з такими проблемами зіткнувся, це теж навіює думки про те, що дуже сумнівно, що справа тільки в технічних проблемах".
О.Лігостова також навела слова директор Інституту масової інформації Сергія Тарана, який наголосив, що “Голос Америки” не єдиний ЗМІ, в якого виникли проблеми з транслюванням своїх передач напередодні виборів. За його словами, "були також проблеми з іншими ЗМІ, і з наших джерел відомо, що незадовго до початку виборів відбулась нарада Національної ради з питань радіомовлення і телебачення, де, зокрема, обговорювались питання впливу за ЗМІ під час виборчої ночі. Зокрема, надходила навіть інформація про те, що збиралися глушити в ніч виборів окремі незалежні радіостанції, зокрема радіостанцію НАРД, обговорювалось, очевидно, також представництво закордонних радіостанцій, у тому числі “Голос Америки”. Дуже симптоматично, що це відбулося в день виборів, оскільки влада всерйоз розглядала силовий варіант вирішення виборів. Фактично цей силовий варіант зараз починає здійснюватись, враховуючи всі ці фальсифікації, і тому для влади вкрай важливим було саме приглушити незалежні джерела інформації саме в ніч виборів. Я, чесно кажучи, не дуже вірю, що такі речі випадкові, оскільки випадкова проблема могла статися в одній радіостанції. Але коли це стається в кількох радіостанціях чи в кількох інтернет-виданнях, а одночасно продовжується тиск на 5-й канал і це все відбувається одночасно, напередодні виборів, то це все примушує думати, що навряд чи такі речі відбуваються випадково".
На думку С. Тарана, незалежні засоби масової інформації відіграватимуть особливу важливу роль у ті 3 тижні, що залишились до другого туру. А відтак, він прогнозує, що повторення можливі: "влада робитиме зараз усе, щоб саме в ці 3 тижні відключити якомога більше незалежних джерел інформації".
"Голос Америки"
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ