Судове засідання у справі Найман проти Яременка перенесено на жовтень”Детектор медіа”

17 Вересня 2004
0
644
17 Вересня 2004
14:20

Судове засідання у справі Найман проти Яременка перенесено на жовтень”Детектор медіа”

0
644
Судове засідання у справі Найман проти Яременка перенесено на жовтень”Детектор медіа”
16 вересня в Оболонському районному суді розглядалася справа щодо позову Олександра Наймана – проректора Єврейського народного університету ім. Маймоніда – до професора Міжрегіональної академії управління персоналом Василя Яременка, за публікації якого Шевченківський райсуд ухвалив рішення про закриття газети “Сільські вісті”. Інтереси професора Яременка представляв Веніамін Капельніков.

На минулому судовому засіданні було розглянуто позовну заяву Олександра Наймана, у якій він вимагав спростування відомостей, що, на його думку, не відповідають дійсності (у публікаціях журналу “Персонал”, який видає МАУП), та 1700 гривень моральної шкоди.

На вимогу відповідачів до матеріалів справи були приєднані документи, які засвідчують, що Олександр Найман є істориком, політологом та фахівцем у питаннях історії та культури євреїв.

Однак засідання було нетривале. Суддя попросив Наймана уточнити позовні вимоги у своїй заяві. І хоча позивач наполягав на тому, щоб розгляд справи не був перенесений, це таки сталося. Але позовна заява була не єдиною причиною. Проблеми виникли і з технічного боку.

У статті Василя Яременка “Іван Франко проти сучасного сіонізму”, що була надрукована в журналі “Персонал” і є предметом спору, йдеться: “Ми недавно побачили, як під час дискусії на каналі “1+1” „главный ученый секретарь” і ”проректор” кричав: “Антисемітський прихвостень!” – коли прямо в телестудії отримав в писок від здорованя із “Бейтару”, який назвав Наймана “лайном” і розповів, що в радянські часи Найман займався антисіоніською пропагандою”.

Олександр Найман наголошує, що цього ніколи не було, і вимагає спростування цих рядків.

Для того, щоб встановити істину, за погодженням обох сторін, було вирішено витребувати у каналу “1+1” запис цієї передачі. Адвокатський запит на телеканал направив Веніамін Капельніков, але відповіді так і не отримав. Це і послугувало ще однією причиною того, що судове засідання у цій справі було перенесене на 7 жовтня цього року.

Наталя Данькова, студентка Інституту журналістики, для „Детектор медіа”
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
644
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду