Експертиза записів, зроблених екс-майором Миколою Мельниченком, показала, що ці записи є змонтованою копією"Українська правда"

10 Вересня 2004
0
522
10 Вересня 2004
18:09

Експертиза записів, зроблених екс-майором Миколою Мельниченком, показала, що ці записи є змонтованою копією"Українська правда"

0
522
Експертиза записів, зроблених екс-майором Миколою Мельниченком, показала, що ці записи є змонтованою копією"Українська правда"
Експертиза записів, зроблених екс-майором Миколою Мельниченком показала, що ці записи є змонтованою копією, й ідентифікувати голоси на них неможливо.

Про це на прес-конференції в Києві повідомив директор Київського НДІ судових експертиз Міністерства юстиції Олександр Круть.

За його словами, для проведення судово-фоноскопічної експертизи, до якої були залучені міжнародні експерти (у комісію входили 5 осіб), було виділено 850 тис. грн. на закупівлю обладнання.

Була досліджена 31 фонограма в цифровому й аналоговому вигляді тривалістю понад 36 годин.

"Відновити всі етапи було неможливо, усі розмови на тому або іншому етапі піддавалися компресії", - сказав Круть, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Мовні сигнали, зафіксовані на носіях, були піддані таким викривленням, які не дозволили установити, кому конкретно вони належать", - сказав начальник відділу фоноскопічних експертиз Експертно-криміналістичного центру МВС Росії Владислав Хуртилов.

За його словами, сигнали піддавалися обробці.

"Ці записи - не оригінал, а копія", - заявив він.

Відповідаючи на питання про те, чи знали експерти з самого початку, що надані слідчим Генпрокуратури записи є копіями, Хуртилов сказав: "Про те, що це копії ми довідалися тільки в ході проведення експертизи".

Відповідаючи на питання журналістів, заступник начальника відділу фоноскопічних експертиз Експертно-криміналістичного центру МВС РФ Олена Галяшина відзначила, що слідство поставило експертам понад 20 питань.

Експертиза повинна була, по-перше, дати теоретичну характеристику - відповісти на запитання, наскільки методи експертизи достатні для встановлення автентичності "плівок Мельниченка".

Вони також повинні були з'ясувати, чи є записи копією або оригіналом. "Саме проведена робота дозволила однозначно установити, що це копія з вихідними перекручуваннями", - сказала Галяшина.

Третя група питань стосувалася ідентифікації безпосередньо тих, хто говорить, і "ми науково обґрунтували - чому не можемо ідентифікувати" голоси. Крім того, був проведений лінгвістичний аналіз записів.

Однак, через те, що фонограми піддавалися монтажу, цей аналіз не можна було провести - лінгвістична інформація спотворювалася і фонетично, і синтаксично.

На питання журналістів про те, по чиїх голосах експерти проводили ідентифікацію, Круть сказав, що їм були надані зразки голосів президента Леоніда Кучми, екс-керівників адміністрації президента Володимира Литвина, МВС Юрія Кравченка і СБУ Леоніда Деркача.

Записи досліджувалися, за словами експертів, у Києві, Москві і Вільнюсі.

У експертизі брали участь 5 міжнародних експертів: старший науковий співробітник Київського НДІ судових експертиз Мін'юсту Юрій Попов, завлабораторією комп'ютерних досліджень цього ж НДІ Кирило Усков, заступник начальника відділу фоноскопічних експертиз Експертно-криміналістичного центру МВС Росії Олена Галяшина, начальник відділу фоноскопічних експертиз цього ж центра Владислав Хуртилов і заввідділом фоноскопічних експертиз Центру судових експертиз Мін'юсту Литви Шална Бернардас.

Оцінку результатів самої експертизи, за словами фахівців, дасть слідство.

***

Сам Микола Мельниченко неодноразово закликав не довіряти даній експертизі, оскільки він не передавав для неї ні оригіналів записів, ні записуючі пристрої, ні методику запису.

Генпрокуратура так і не повідомила, де були узяті записи Мельниченка, передані на експертизу.

Інф. "Української правди"
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
522
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду