Владі, яка не довіряє екзит-полам, не варто говорити про чесні вибори, заявив О.МорозУНІАН-Вибори
За словами О.МОРОЗА, “ми бачимо, як ці вибори організовуються, як здійснено призначення керівників територіальних окружних комісій, введення технічних кандидатів, на яких умовах вони там працюють і багато чого іншого”.
На переконання О.МОРОЗА, “екзит-пол вкрай потрібно робити. Це загальноприйнята норма у всьому світі. І добре те, що у його організації беруть участь кілька соціологічних організацій - тоді буде, приблизно, об'єктивна оцінка”.
Він звернув увагу на те, що “якби не було екзит-полу під час минулих парламентських виборів, то “СПУ не була б представлена у парламенті”. “Влада нам давала 2,8-3,2%, а опитування показували близько 10% голосуючих за нас. Це, можливо, і зірвало задум влади під будь-яким приводом взагалі не допустити у парламент Соцпартію”, – сказав лідер СПУ.
Водночас, О.МОРОЗ заявив, що вчора він “підготував заяву-скаргу” з приводу розподілу керівних посад в окружних комісіях. За його словами, СПУ ініціюватиме створення тимчасової слідчої комісії парламенту, “якій би могли показати комп'ютер, котрий робив таку розкидку місць, і саму комп'ютерну програму, яка є дуже розумною”.
“У мене така підозра, що цей комп'ютер знаходиться на вулиці Банковій в одному кабінеті, де все від руки і було зроблено так, як хотіли імітувати підтримку прем'єр-міністра. Саме імітувати, бо сьогодні виборчу кампанію від влади здійснюють адміністрації. В уряді немає таких важелів оперативного втручання в ситуацію”, - заявив лідер СПУ.
На переконання О.МОРОЗА, це робиться “навмисне з тією метою, щоб визнати вибори недійсними, або створити передумови для введення надзвичайного стану” в Україні.
“Нинішня президентська кампанія має таку особливість, що її організацією від імені влади і всупереч законодавству займаються ті, хто найбільше не хоче ніяких виборів Президента, а прагне залишити все так, як є. Тому завдання суспільства, політичних партій, всіх суб'єктів виборчого процесу – забезпечити проведення виборів, не допустити їхньої фальсифікації або введення надзвичайного стану”, - переконаний кандидат на пост Президента України О.МОРОЗ.
*** Київський міжнародний інститут соціології, Центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова, центр “Соціальний моніторинг”, центр “Соціс” і фонд “Демократичні ініціативи” утворили консорціум з проведення екзит-полу і заявили, що на виборах Президента України 2004 року на виході з виборчих дільниць опитають 50 тисяч виборців, що стане найбільшим опитуванням в історії України. Виконавці проекту мають досвід проведення екзит-полів у всеукраїнському масштабі – під час парламентських виборів 1998 та 2002 років і двох турів президентських виборів 1999 року.
31 серпня прем'єр-міністр України, кандидат на пост Президента України Віктор ЯНУКОВИЧ не вірить в екзит-поли. За словами кандидата, "це нові сучасні технології, які будуть вперше в Україні випробуватись", - сказав він. "І як ними маніпулювати, ми не знаємо", - додав прем'єр.
30 вересня керівник Центрального виборчого штабу В.ЯНУКОВИЧА Сергій ТІГІПКО також висловив недовіру екзит-полам, зазначивши, що їх можна використовувати у цілях того, хто замовляє. Схожу думку на минулому тижні висловив і представник В.ЯНУКОВИЧА у ЦВК Степан ГАВРИШ.
Інф. УНІАН-Вибори
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ