Владі, яка не довіряє екзит-полам, не варто говорити про чесні вибори, заявив О.МорозУНІАН-Вибори

6 Вересня 2004
0
509
6 Вересня 2004
11:38

Владі, яка не довіряє екзит-полам, не варто говорити про чесні вибори, заявив О.МорозУНІАН-Вибори

0
509
Владі, яка не довіряє екзит-полам, не варто говорити про чесні вибори, заявив О.МорозУНІАН-Вибори
“Сергію ТІГІПКУ і всій команді Віктора ЯНУКОВИЧА не варто було б висловлюватися щодо чесних виборів, коли вони говорять про недовіру результатам проведення широкого екзит-полу в день президентських виборів”. Про це заявив сьогодні на прес-конференції у Чернівцях кандидат у Президенти України Олександр МОРОЗ, який перебуває у передвиборчому турі у західноукраїнських областях.

За словами О.МОРОЗА, “ми бачимо, як ці вибори організовуються, як здійснено призначення керівників територіальних окружних комісій, введення технічних кандидатів, на яких умовах вони там працюють і багато чого іншого”.

На переконання О.МОРОЗА, “екзит-пол вкрай потрібно робити. Це загальноприйнята норма у всьому світі. І добре те, що у його організації беруть участь кілька соціологічних організацій - тоді буде, приблизно, об'єктивна оцінка”.

Він звернув увагу на те, що “якби не було екзит-полу під час минулих парламентських виборів, то “СПУ не була б представлена у парламенті”. “Влада нам давала 2,8-3,2%, а опитування показували близько 10% голосуючих за нас. Це, можливо, і зірвало задум влади під будь-яким приводом взагалі не допустити у парламент Соцпартію”, – сказав лідер СПУ.

Водночас, О.МОРОЗ заявив, що вчора він “підготував заяву-скаргу” з приводу розподілу керівних посад в окружних комісіях. За його словами, СПУ ініціюватиме створення тимчасової слідчої комісії парламенту, “якій би могли показати комп'ютер, котрий робив таку розкидку місць, і саму комп'ютерну програму, яка є дуже розумною”.

“У мене така підозра, що цей комп'ютер знаходиться на вулиці Банковій в одному кабінеті, де все від руки і було зроблено так, як хотіли імітувати підтримку прем'єр-міністра. Саме імітувати, бо сьогодні виборчу кампанію від влади здійснюють адміністрації. В уряді немає таких важелів оперативного втручання в ситуацію”, - заявив лідер СПУ.

На переконання О.МОРОЗА, це робиться “навмисне з тією метою, щоб визнати вибори недійсними, або створити передумови для введення надзвичайного стану” в Україні.

“Нинішня президентська кампанія має таку особливість, що її організацією від імені влади і всупереч законодавству займаються ті, хто найбільше не хоче ніяких виборів Президента, а прагне залишити все так, як є. Тому завдання суспільства, політичних партій, всіх суб'єктів виборчого процесу – забезпечити проведення виборів, не допустити їхньої фальсифікації або введення надзвичайного стану”, - переконаний кандидат на пост Президента України О.МОРОЗ.

*** Київський міжнародний інститут соціології, Центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова, центр “Соціальний моніторинг”, центр “Соціс” і фонд “Демократичні ініціативи” утворили консорціум з проведення екзит-полу і заявили, що на виборах Президента України 2004 року на виході з виборчих дільниць опитають 50 тисяч виборців, що стане найбільшим опитуванням в історії України. Виконавці проекту мають досвід проведення екзит-полів у всеукраїнському масштабі – під час парламентських виборів 1998 та 2002 років і двох турів президентських виборів 1999 року.

31 серпня прем'єр-міністр України, кандидат на пост Президента України Віктор ЯНУКОВИЧ не вірить в екзит-поли. За словами кандидата, "це нові сучасні технології, які будуть вперше в Україні випробуватись", - сказав він. "І як ними маніпулювати, ми не знаємо", - додав прем'єр.

30 вересня керівник Центрального виборчого штабу В.ЯНУКОВИЧА Сергій ТІГІПКО також висловив недовіру екзит-полам, зазначивши, що їх можна використовувати у цілях того, хто замовляє. Схожу думку на минулому тижні висловив і представник В.ЯНУКОВИЧА у ЦВК Степан ГАВРИШ.

Інф. УНІАН-Вибори
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
509
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду