Екс-директор Вишгородської редакції радіомовлення оскаржує своє звільнення у суді"Детектор медіа"
Позивач Катерина Олексій вимагає поновити її на роботі та стягнути кошти за час вимушеного прогулу.
Трудовий конфлікт завершив довгорічне протистояння між головою Вишгородської райдержадміністрації та директором Вишгородської редакції радіомовлення.
Відповідачі наполягають, що контракт строковий і термін дії його – 1 рік – закінчився, через що засновники й розірвали трудову угоду. Однак, хоч термін дії контракту, укладеного сторонами на один рік, справді, закінчився, ніхто із сторін за два місяці до його закінчення за продовженням дії контракту не звертався. Якраз за півтора місяці до закінчення дії цього трудового договору Катерина Олексій вимушено, через смерть батька, пішла у відпустку.
17 травня 2004 року, вже після повернення з поховання батька, ознайомилася із розпорядженням в.о. голови Вишгородської райадміністрації О.О.Приходько та голови райради М.І.Кірієнка, згідно якого Катерині Олексій надавалася щорічна оплачувана відпустка тривалістю 36 календарних днів з 24 травня по 30 червня «за період роботи з 07 січня 2004 року по 06 січня 2005 року».
«Коли я одержала розпорядження про надання відпустки, то зрозуміла, що зі мною продовжено контракт, – говорить Катерина Олексій. – Тим паче, що мені гроші виплатили за рік».
За словами Катерини Олексій, між нею та головою райдержадміністрації вже давно були напружені стосунки. Перший гучний конфлікт виник кілька років тому, коли голова райдержадміністрації оприлюднив критичну заяву на адресу міського голови Вишгорода. Після звернення мера до директора Вишгородської редакції районного радіомовлення в радіопрограмі меру було надано час на відповідь. За словами Катерини Олексій, це не сподобалося засновнику редакції.
Другий конфлікт виник під час перереєстрації статуту редакції. Через те, що голова районної держадміністрації В.Мельник не приїхав на сесію райради, статут був затверджений із запізненням і редакція не встигла подати документи на продовження ліцензії. Декілька місяців радіо Вишгорода мовчало. Іще один конфлікт виник на початку минулого року, коли райдержадміністрація одноосібно внесла зміни у вже затверджений сесією райради статут редакції. З цього приводу Катерина Олексій навіть поскаржилася на дії засновника до прокуратури (! – прим. «ТК»), оскільки мала місце підробка документів. Вже тоді Василь Мельник заявив, що не підписуватиме трудовий контракт із Катериною Олексій, назвавши її «неблагонадійною» та «розкольницею».
Потім нова ситуація: 16 березня між сторонами виник ще один конфлікт. Катерина Олексій відмовилася підписувати «Правила внутрішнього трудового розпорядку працівників районних засобів масової інформації», який райдержадміністрація виготовила для "своїх" ЗМІ. Правила вимагали, наприклад, такого: "4.6 Перебування Працівників в робочий час із службових питань поза робочим місцем здійснюється лише за дорученням або з дозволу Керівника (Засновника). Залишення в робочий час Працівниками приміщення без дозволу Керівника (Засновника) не допускається і є порушенням трудової дисципліни".
Катерина Олексій в день отримання «Правил» замість підпису вказала наступне: «Дані правила внутрішнього трудового розпорядку суперечать Статуту Вишгородської редакції районного радіомовлення, Закону «України «Про телебачення і радіомовлення», ст.6 «Заборона втручання у творчу діяльність телерадіоорганізацій», Закону України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», ...Редакція – самостійна юридична особа і користується правилами внутрішнього розпорядку, розробленими редакцією».
На контрактдиректора державного комунального підприємства Вишгородське районне радіомовлення Катерину Олексій перевелирішенням сесії райради.
За словами Катерини Олексій, спочатку контракт мав бути укладений на п’ять років, але на документі з’явився лише підпис голови райради, і контракт не набрав чинності. Врешті контракт заключили з нею всього на один рік.
А по його закінченню розірвали.
Представники позивачів наполягають на тому, що обставини, за який контракт був розірваний, і про що "ТК" вже писала, дають підстави вважати, що його було подовжено на невизначений термін. З іншого боку, позивачка вважає, що справжньою причиною розірвання трудового договору саме її намагання працювати поза впливом засновників.
В інтерв’ю "ТК" Василь Мельник, голова Вишгородської райдержадміністрації, фактично, це підтвердив: «Засновники встановлюють директору режим роботи. Ніхто не втручався в її (Катерини Олексій – прим. «ТК») журналістську діяльність. А директор повинен бути контрольованою людиною, яка виконує свої обов’язки, згідно нами укладеного з нею контракту».
Катерина Олексій же намагалася довести, що редакція є окремою юридичною особою і діє не як підрозділ райдержадміністрації, а як засіб масової інформації.
Інф. "Детектор медіа".
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ