УАВПП заявляє пронедовіру правоохоронцям щодо їх уваги та оперативності у розкритті злочинів проти пресиУАВПП
"Детектор медіа" отримала заяву Українська Асоціація Видавців Періодичної Преси (УАВПП) з приводу не розкриття злочинів проти преси, яку подає повнотекстово:
"УАВПП вимагає негайних гарантій безпеки преси та розкриття злочинів проти друкованих ЗМІ
Українська Асоціація Видавців Періодичної Преси (УАВПП) вимушена констатувати незахищеність преси перед злочинними проявами, відсутність гарантій держави щодо безпеки преси і покарання осіб, що скоїли напади на редакції, друкарні, журналістів та керівників друкованих ЗМІ.
Вночі 19 серпня 2004 року скоєно підпал редакції незалежної львівської газети “Поступ”, яка є членом УАВПП. Вночі 13 березня цього ж року групою невідомих осіб скоєно підпал друкарні чернівецької незалежної газети „Молодий буковинець”, яка також входить до УАВПП. В обох випадках надзвичайними зусиллями співробітників редакцій “Поступу” та “Молодого буковинця” було наладгоджено випуск цих газет, відновлено роботу друкарні в Чернівцях.
Традиційно правоохоронні органи гарантують свою посилену увагу до розкриття злочинів проти ЗМІ. Але і через 5 місяців після нападу на друкарню в Чернівцях злочинців не знайдено і не покарано. По факту підпалу “Поступу” не висунуто жодної офіційної версії, свідомо занижується сума збитків редакції. УАВПП має всі підстави не довіряти запевненням правоохоронців щодо їх уваги та оперативності у розкритті злочинів проти преси.
УАВПП заявляє про абсолютну неприпустимість ситуації, що склалася навколо злочинних нападів на друковані ЗМІ. Безкарність породжує нові і нові злочини проти преси в Україні. Влада не продемонструвала належної стурбованості з приводу злочинів проти ЗМІ та “традиції” безкарності таких злочинних дій, яка реально склалася в державі.
УАВПП вимагає негайних гарантій з боку керівництва Міністерства внутрішніх справ України та Генеральної прокуратури України щодо безпеки преси та її співробітників, щодо безперешкодної роботи друкованих ЗМІ під час виборчої кампанії. УАВПП закликає Президента України, Верховну Раду України, всі політичні сили, кандидатів на пост Президента звернути увагу на відсутність безпеки для преси та її працівників, на неможливість безперешкодно висвітлювати виборчу кампанію. УАВПП пропонує не використовувати факти злочинів проти ЗМІ у політичній боротьбі, а, навпаки, об`єднати зусилля заради забезпечення безперешкодної діяльності преси як надзвичайно важливого суспільного інституту.
Українська Асоціація Видавців Періодичної Преси (УАВПП) від імені своїх 70 членів-видавництв преси заявляє про солідарність із колективом газети “Поступ”, гарантує свою підтримку і допомогу.
УАВПП також рекомендує всім своїм членам-видавництвам преси вжити надзвичайних заходів безпеки, а також пропонує правоохоронним органам на місцях включити редакції газет та друкарні в перелік об`єктів із посиленою охороною.
УАВПП розраховує на офіційну реакцію на свою заяву".
Інф. УАВПП.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ