Ефірний ресурс у Києві вичерпаний практично на 100%"Детектор медіа"

4 Серпня 2004
0
592
4 Серпня 2004
16:07

Ефірний ресурс у Києві вичерпаний практично на 100%"Детектор медіа"

0
592
Ефірний ресурс у Києві вичерпаний практично на 100%"Детектор медіа"
Сьогодні під час «гарячої лінії» в Кабінеті Міністрів України заступник керівника управління радіочастот Володимир Смоляр, відповідаючи на запитання „Детектор медіа” „Чи є можливість в Україні для створення загальнонаціональних каналів на кшталт УТ-1, УТ-2, УТ-3?”, повідомив, що в Україні „на сьогоднішній день частотний ресурс фактично вичерпаний".

"Ситуація ускладнюється тим,
- пояснив В.Смоляр, - що в умовах телерадіомовлення працює велика кількість радіоелектронних засобів соціального користування, цим обмежується впровадження нових телевізійних каналів. За статистичними даними, в Україні середня потужність телевізійного передавача становить 800 Ватт. За нашими розрахунками, таких передавачів в Україні може працювати до 1900. Зараз ми наближаємось до цифри 1800. Фактично, ресурс вичерпаний. Ця проблема повинна якось вирішуватись силами українського державного центру радіочастот. Вишукуються останні резерви, які можна було б використати для провадження телерадіомовлення”.

У Києві ця ситуація ще більш гостра. За словами Смоляра, ефірний радіоресурс вичерпаний практично на 100%, „оскільки телерадіокомпаній, які бажають працювати у столиці, набагато більше, ніж у регіонах, та й Київський регіон не менш завантажений засобами соціальних користувачів".

Можливий напрямок розвитку телебачення, говорить В.Смоляр, - застосування певних передавачів, так званих „телесело”, але їх можливо установлювати лише у невеликих містах, тому що ці передавачі не можуть працювати як передавачі великої потужності.

У майбутньому цю проблему можна вирішити завдяки цифроваму телебаченню, впевнений В.Смоляр: „Майбутнє - за цифровим телебаченням. І держкомзвязок, український державний центр радіочастот бере активну участь у розробці планів цифрового мовлення. І в майбутньому - я думаю, у близькому майбутньому, упродовж 5 років - ця проблема буде знята. І кожен канал в цифровому форматі дозволяє забезпечити 5-8 телевізійних каналів”.

Наталія Данькова, студентка Інституту журналістики, для "Детектор медіа"
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
592
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду