Згідно звіту "Freedom House", Україна "відстає у демократичному розвитку"IMI

26 Травня 2004
952
26 Травня 2004
11:37

Згідно звіту "Freedom House", Україна "відстає у демократичному розвитку"IMI

952
Згідно звіту "Freedom House", Україна "відстає у демократичному розвитку"IMI
У вівторок “Freedom House” видав свій щорічний звіт щодо стану свободи слова в Європі, у тому числі в країнах колишнього СРСР.

За повідомленням Інституту масової інформації, звіт “Нації в перехідному періоді -2004” наявно демонструє, що Україна "відстає у демократичному розвитку".

"Freedom House" оцінював за 7-бальною шкалою рівень демократії, ефективність виборчого процесу, розвиток громадянського суспільства, рівень корупції, ефективність влади, конституційну, законодавчу та судову бази. У системі оцінок одиниця відповідає найвищому балу, 7- найнижчому.

Україна отримала 4.88 бали, така ж оцінка відповідає ситуації в Молдові. Стан свободи слова в Росії та Білорусі, за даними “Freedom House”, виглядає гірше. В Росії – 5,25, Білорусь – 6,54. Найкраща ситуація складається у Прибалтійських країнах: Естонія – 1,92, Латвія – 2,17, Литва – 2,13.

Політичне життя у 2003 році в Україні було цілковито прив’язане до президентської виборчої кампанії, йдеться у звіті. Яскраво виражено тиск на опозиційні партії та політично активні неурядові організації. Відсутня прозорість у політиці та посилення тиску адміністрації президента на парламент, Кабінет міністрів та суди.

Президент Леонід Кучма намагається отримати гарантії, що проти нього не буде порушено кримінальної справи, як тільки він залишить свою посаду, і робить спроби внести зміни до Конституції, які обмежать владу наступного президента або взагалі відмінять президентські вибори в країні.
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
952
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду