На мільярд доларів дотував український читач російські видавництва за 8 років"Огляд телеефіру"
І зараз українські видавництва не мають коштів та державної підтримки, на відміну від росіян, де новачок право на книгу може продати за кількасот доларів, метри свої гонорари тримають в секреті. Але це мінімум 10-20% від тиражу. Половину суми вони отримують до друку, решту з продажу. В Україні умови такі самі, але менші тиражі. "Популярний письменник, який отримує гонорари, в Росії їх буде отримувати завжди більше, ніж в Україні, - говорить Петро Мацкевич, головний редактор видавництва "Кальварія", - Мені здається, що це природно. Ну принаймні втричі, бо втричі більше населення".
Володимир Аренєв відомий російський фантаст з українським корінням, з 9 книг якого 4 видали українською, каже, що повернення талантів на батьківщину почалося, адже ті хочуть, щоб їхні книги читали рідною мовою. Цього року процес зупинився після скасування видавничих пільг, передусім з ПДВ.
"Книжки вийшли якраз до того, як вдарила ця гільйотина, по-перше, - зауважив Володимир Аренєв, - По друге, там настільки невеликі гонорари в принципі для українського автора, що супер якоїсь відчутності зараз ну поки що не існує".
Видавництва кажуть, якщо пільги повернуть, у нас за кілька років буде солідна добірка власних книг та матеріально зацікавлені автори.
Інф. "Вістей"
Цит. за "Оглядом телеефіру"
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ