Короткий метр із країн Азії, український конкурс і квір-анімація: 10-й KISFF оголосив програму

Короткий метр із країн Азії, український конкурс і квір-анімація: 10-й KISFF оголосив програму

27 Липня 2021
1349
27 Липня 2021
15:24

Короткий метр із країн Азії, український конкурс і квір-анімація: 10-й KISFF оголосив програму

1349
Цьогорічний KISFF святкує своє 10-річчя.
Короткий метр із країн Азії, український конкурс і квір-анімація: 10-й KISFF оголосив програму
Короткий метр із країн Азії, український конкурс і квір-анімація: 10-й KISFF оголосив програму

З 4 до 8 серпня в Києві відбудеться 10-й Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів KISFF 2021. 

KISFF 2021 зібрав 29 тематичних кінопрограм, що об'єднують 179 короткометражних фільмів з усього світу, у фокусі картин KISFF 2021 — джентрифікація, фемінізм, відкритість, кордони, пошук ідентичності, гумор і почуття.

Традиційно покажуть міжнародний та український конкурси і «Фестивальні хіти», що об'єднують фільми-переможці провідних кінофестивалів світу. Також на відвідувачів чекають найбільш глядацькі програми: «Анімаційне божевілля»,«Комедії», «Teen Spirit» та «Midnight sexy shorts».

До десятиріччя фестивалю всі охочі зможуть подивитися під зорями короткометражні фільми Нарімана Алієва, Катерини Горностай, Павла Острікова, Марини Степанської та Анатолія Лавренішина — в рамках ретроспективи «Український короткий метр: становлення». На український короткий метр вхід вільний, кінопокази відбудуться в парку ім. Тараса Шевченка. 

У центрі уваги KISFF персональні ретроспективи першої режисерки в історії кіно, француженки Аліс Ґі-Блаше та сучасного французького режисера Вільяма Лабурі. Вільям є героєм KISFF, чимало його короткометражних фільмів були представлені в різні роки на KISFF, а «Хотару» приніс режисерові перемогу в міжнародному конкурсі.

Подорож світом продовжує програма «Азіатика». Тут у секціях програми «Корейська інді-анімації», «Любовний настрій» і «Крізь В'єтнам» покажуть найкращі короткі метри обраних країн. На глядачів чекають творіння незалежних аніматорів із Південної Кореї, добірка чуттєвого, як фільми Вонга Карвая, кіно про кохання та роботи в’єтнамських режисерів, які долають недосконалості кіноіндустрії своєї країни, аби створити оригінальний вислів. 

Програми «До житлового питання», «Over The Border», «Додому й назад» пропонують новий погляд на знайомі кожному проблеми. Часом ми всі розмірковуємо про те, як місця, де ми живемо й працюємо, визначають нас і наші ідентичності. Часом, виходимо на протести за повернення кінотеатру «Київ» як культурного центру чи на захист «Квітів України» як пам’ятки радянського модернізму. У фільмах цих програм автори шукають рідні місця, досліджують виклики трудової міграції, окреслюють можливості боротьби за місто й право на нього. А режисери програми «Колективне кіно» спільно досліджують виклики антропоцентричного світу, критикують капіталізм й колоніалізм та експериментують з можливостями кіномови.

«Окремої уваги заслуговують програми «Квір-анімація», «Out & Proud» та «FEM* RIOT», які фокусуються на прийнятті інакшості та гендерних питаннях. Автори цих фільмів провокують глядача краще осмислити та долучитися до дискусії про гендерні ідентичності і права на них», – повідомили організатори.

KISFF 2021 пройде наживо з 4 до 8 серпня включно в кінотеатрі «Київська Русь» та на інших локаціях. Кілька кінопрограм будуть доступні онлайн. Паралельні покази пройдуть в Одесі та Чернівцях. 

Детальніше ознайомитися з програмою, придбати абонементи та квитки можна на сайті фестивалю за посиланням. Доступ до фестивалю буде можливий лише за дотримання усіх обов’язкових рекомендацій МОЗ. 

Фестиваль проходить за фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіно. У співпраці з Французьким інститутом в Україні, Goethe-Institut в Україні, Польським інститутом у Києві та Австрійський культурний форум у Києві.

Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів KISFF — щорічний кінофестиваль короткометражних фільмів, який існує з 2011 року. Відтоді, незважаючи на об'єктивні та суб'єктивні обставини, захід проходить щорічно в Києві. Фестиваль є незалежною недержавною організацією, що організовує конкурсну програму, представляє тематичні програми і ретроспективи, лекції, майстер-класи та освітні програми, а також прагне інтегрувати найбільш перспективних українських режисерів та їхні короткометражні фільми у світові фестивальні кола. Основне завдання фестивалю полягає в просуванні короткометражного кіно.

Графіка: KISFF

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1349
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду