Відбулася конференція для журналістів та медіа-юристів на тему „Відповідальність за публікації в Інтернеті”imi

19 Квітня 2004
0
552
19 Квітня 2004
12:45

Відбулася конференція для журналістів та медіа-юристів на тему „Відповідальність за публікації в Інтернеті”imi

0
552
Відбулася конференція для журналістів та медіа-юристів на тему „Відповідальність за публікації в Інтернеті”imi
17 квітня ІМІ спільно з міжнародною організацією захисту свободи слова „Артикль 19” провів конференцію для журналістів та медіа-юристів на тему „Відповідальність за публікації в Інтернеті”.

Учасники конференції обговорили права на свободу вираження поглядів в Інтернеті, позитивні і негативні наслідки регулювання Інтернету або відсутності такого контролю.

За словами юриста ІМІ Інни Ведменденко, Інтернет – це унікальне явище глобального медіуму, який об”єднує людей за допомогою електронних комунікацій, незважаючи на кордони. На цьому етапі суспільства стають відкритими для вільного обміну інформацією, можуть самі шукати, створювати і поширювати інформацію у різних формах, обмінюватись поглядами та переконаннями.

Морріс Ліпсон юридичний консультант „Артиклю 19” ознайомив учасників конференції з британським досвідом регулювання ЗМІ та міжнародними принципами існування Інтернету. Зокрема, він висвітлив суть трьох критеріїв, які застосовуються при законотворенні та правничій діяльності інформаційної галузі. На його думку, закони мають бути чіткими,зрозумілими та однозначними, повинні переслідувати „законну мету”, а ціль закону повинна полягати у досягенні суспільної мети.

У ході дискусії учасники конференції погодилися, що питання регулювання Інтернету – це аномалія, оскільки принципи верховенства права та права на свободу слова у цій галузі повинні бути основними. Інтернет не може піддаватися законодавчому регулюванню, питання, що виникають у результаті його функціонування повинні вирішуватися окремо в кожному випадку виключно судовою владою. Такий принцип створює прецедент, коли розгляд питання щодо Інтернету виноститься на публічне обговорення всієї інтернет-спільноти.

З цього приводу медіа-юрист Тарас Шевченко додав: "На жаль, існує думка, що в Україні законів про відповідальність в Інтернеті не існує, тому не відчувається відповідальність за поширення інформації через Інтернет. Справа в тому, що вітчизняне законодавство встановлює відповідальність за поширення інформації, але не визначає конкретних способів поширення інформації, за які встановлюється відповідальність".

imi
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
552
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду