Джордж Сорос знову заявляє, що не готує революцiю в Українiinterfax
"Те, що приписують Соросу, не вiдповiдає дiйсностi. Iнститут "Вiдкрите суспiльство" активно пiдтримує етнiчнi громади i допомагає їм вирiшувати культурнi проблеми, пов'язанi з розвитком нацiональних мов i освiтою", – заявив фiнансист в iнтерв'ю газетi "Время новостей", опублiкованому в п'ятницю.
"Що стосується революцiй, я завжди їх не любив, оскiльки був i залишаюся прихильником поступального, стабiльного i демократичного розвитку, а також змiни влади на чесних виборах", – наголосив Дж.Сорос.
Фiнансист також повiдомив, що на зустрiчi з президентом Леонiдом Кучмою минулої середи в Києвi обмiнявся думками щодо перспектив європейської iнтеграцiї України.
"Без України неможливе створення повноцiнної системи безпеки в Європi. Однак щоб вiдповiдати європейським критерiям, Українi необхiдно домагатися верховенства права, створення вiдкритого суспiльства, надати свободу слова", – вважає Дж.Сорос.
Вiн негативно оцiнює вплив Росiї на європейськi республiки колишнього СРСР, зокрема, Україну, Бiлорусь i Молдову. "Росiя намагається перетворити країни колишнього Союзу, що сусiдують з нею на заходi, – я маю на увазi насамперед Україну, Молдову i Бiлорусь – на "заднiй двiр", перешкоджаючи їхнiй iнтеграцiї в ЄС. Росiя не сприятиме позитивним демократичним змiнам у регiонi, оскiльки ще не розпрощалася з надiями вiдтворити iмперiю", – зазначив Дж.Сорос.
За його словами, "оновлена росiйська держава, що пережила перiод хаосу, вiдмовляється вiд своїх невеликих досягнень на шляху до вiдкритого суспiльства". "Оскiльки Захiд має на Росiю дуже обмежений вплив, час припинити ставитися до неї як до країни молодої демократiї", – сказав вiн.
Вiдповiдаючи на запитання про судове переслiдування екс-голови "ЮКОСа" Михайла Ходорковського, Дж.Сорос заявив: "У полiтичному значеннi це дуже популярний крок у Росiї, де ненавидять олiгархiв. Так i Путiн прийшов до влади, обiцяючи встановити диктатуру закону. Формальностi додержано – переслiдування Ходорковського проводиться в судовому порядку".
Однак, вважає фiнансист, "Росiя не потребує такої диктатури закону, коли рiшення про те, кого з порушникiв закону карати, а кого милувати, приймаються довiльно".
"Вона потребує верховенства права, у цьому випадку "довiльнi" рiшення неможливi. Тому пiсля порушення справи проти Ходорковського, одного з найпрогресивнiших росiйських олiгархiв, Росiя втратила частину своєї iнвестицiйної привабливостi", – додав Дж.Сорос.
interfax
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ