Валерія Кравченка висунуто на здобуття премії "За свободу висловлювань"УП

23 Березня 2004
0
542
23 Березня 2004
10:22

Валерія Кравченка висунуто на здобуття премії "За свободу висловлювань"УП

0
542
Валерія Кравченка висунуто на здобуття премії "За свободу висловлювань"УП
Українського генерала Валерія Кравченка висунуто на здобуття премії "За свободу висловлювань" за те, що він мав сміливість розповісти світові про те, що робиться за лаштунками української політики.

Так пояснила висунення Кравченка на здобуття премії інтерв'ю Бі-Бі-Сі редактор журналу "Індекс он Сенсоршип" Джудіс Відал-Холл.

"Валерій Кравченко з України мав сміливість викрити нелегальну діяльність співробітників президента Кучми. Саме для таких людей призначена наша премія – сміливців, які наважуються розповісти світові про те, що робиться за лаштунками", – зазначила Джудіс Відал-Холл.

На запитання, чи не турбує журі той факт, що звинувачення Кравченка поки що не доведені, Відал-Холл відповіла, що членам журі про це відомо, але вони взяли до уваги, що Валерій Кравченко виявив бажання повернутися й надати свідчення в Україні у цій справі, якщо його безпеку буде гарантовано.

Як каже редактор правозахисного журналу, в Україні треба було б провести відкрите судове слухання цієї справи.

Як відомо, впливовий британський журнал "Індекс он Сенсоршип", який спеціалізується на захисті прав людини, вручатиме у понеділок нагороди лауреатам премії "За свободу висловлювань".

Серед номінантів у категорії "Викривач року" – Whistleblower of the Year – колишній службовець української безпеки, генерал Валерій Кравченко.

Нагороду "Викривачеві Року" буде вручено на урочистій церемонії в Лондоні у понеділок, і якщо переможцем виявиться Валерій Кравченко, то невідомо, чи отримає він цю нагороду особисто. За словами пані Відал-Холл, членам комісії з присудження премії невідоме його нинішнє місцеперебування.

Як пояснюють представники журналу "Індекс он Сенсоршип", що перекладається як "індекс цензури", премією у категорії "Викривач року" нагороджують людей, які, часто всупереч власним інтересам, йдуть на те, щоб розповісти світові таємницю, яку вважають важливою для громадськості.

Серед номінантів цього року, наприклад, британка Кетрін Ґан, яка працює у штаб-квартирі британської розвідки, – саме вона розповіла світові про те, що британці стежили за членами ООН, включно з генеральним секретарем.

Інший номінант – інженер Сатендра Кумар Дубей з Індії – намагався повідомити про корупцію при реалізації масштабних державних будівельних проектів. За ці намагання він, очевидно, поплатився життям – восени минулого року його застрелили.

УП
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
542
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду