Конституційний суд сьогодні вирішуватиме долю української періодикиimi
Натомість, за твердженням УАВПП, обмежена кількість видань отримала невиправдані конкурентні переваги в розповсюдженні передплати і можливість додавати до свого редакційного бюджету сотні тисяч гривень. З 1997 по 2003 рік кількість газет в Україні, що могли реально скористатись цією державною пільгою, невпинно скорочувалась і складає сьогодні не більше 1,5% всіх видань. “Укрпошта” вимушена зі своєї кишені субсидувати газети, що сидять на пільговій “голці”.
Крім того, пільга дискримінує видання із невеликим тиражем і ставить в кращі умови великотиражні газети, стримує розвиток якісних видань та консервує старі радянські газетні стандарти.
УАВПП переконана в тому, що пільги і рівноправна конкуренція – речі несумісні. Відстоюючи ринковий погляд на розвиток преси в Україні, видавці заявляють про необхідність відміни пільги, якими не мають змоги користуватися більшість газет. Асоціація підтримала прийняття Постанови Кабінету міністрів від 17 вересня 2001 року “Про вдосконалення порядку проведення передплати періодичних друкованих видань”, яка скасувала практику складання списків газет для надання зменшених тарифів на доставку преси за передплатою. Рішення Кабміну позитивно вплинуло на розвиток рівноправних умов газетного ринку. Постанова також визначила, що тарифи на передплату та доставку періодичних друкованих видань мають бути обчислені відповідно до фактичних витрат «Укрпошти» з нульовою рентабельністю. Сьогодні, на думку членів УАВПП, саме це обмеження тарифів може бути прийняте як базове.
У своєму зверненні видавці наполягають на важливості та актуальності якнайшвидшого вирішення питання про обмеження тарифу на доставку преси за передплатою та вимагають скасування як 40-відсоткового пільгового обмеження тарифів «Укрпошти» на передплату преси, так і будь-яких інших пільг, що створюють нерівноправні умови діяльності на газетному ринку України.
Крім видавців, до КСУ з поданням про визнання невідповідним Конституції цього положення закону звернулися також 46 народних депутатів. Вони, зокрема, вважають, що цією нормою закону Верховна Рада врегулювала тариф на оформлення передплати та доставку періодичних видань, тим самим вийшла за межі своєї компетенції, визначеної статтями 85 і 92 Конституції, і взяла на себе повноваження органа виконавчої влади, оскільки відповідно до статті 116 Основного закону проведення цінової політики забезпечує Кабінет міністрів.
imi
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ