15 грудня – вебінар про висвітлення пандемії COVID-19

9 Грудня 2020
2305
9 Грудня 2020
13:36

15 грудня – вебінар про висвітлення пандемії COVID-19

2305
Реєстрація триватиме до 13 грудня 2020 року.
15 грудня – вебінар про висвітлення пандемії COVID-19

Thomson Media у партнерстві з США та Alert International 15 грудня проведе вебінар «Висвітлення Covid-19: ключ до ефективного, етичного, точного висвітлення пандемії та догляду за собою». Про це повідомила НАМ.

Основними доповідачами будуть тренерка Києво-Могилянської школи журналістики Діана Дуцик, керівниця департаменту продакшну НАМ Оксана Панасівська, Зоя Чарльз з фонду Томсона, експертка з міжнародного сповіщення про мир та соціальну згуртованість Інна Топал та психолог Альона Лук’янчук.

«Ви дізнаєтесь більше про висвітлення цієї складної теми, вивчите цікаві формати, які можна використовувати для залучення аудиторії, також у вас буде можливість не тільки поспілкуватися з колегами, а й поставити запитання провідним експертам», – зазначається в повідомленні.

Двогодинний онлайн-курс для медіа розробили Thomson Media спільно з Національною асоціацією медіа та International Alert. Посилання на курс.

Його зміст включає матеріали з відомих джерел – Dart Center Europe (щодо звітування про травматичні події та боротьбу зі стресом під час висвітлення пандемії) та проєкту First Draft (щодо перевірки, фейків та дезінформації).

«Метою курсу є допомогти вам висвітлити пандемію більш професійно і точно. Ви дізнаєтесь, як зрозуміти типи дезінформації, з якими можна зіткнутися в соціальних мережах та в інтернеті під час пандемії COVID-19. Це допоможе вам визначити дезінформацію та дасть уявлення про основні засоби перевірки. Цей курс також дасть можливість вам зрозуміти етичні та емоційні проблеми, з якими стикаються журналісти, які працюють в умовах пандемії», – йдеться в повідомленні.

Медіаексперти навчального курсу:

  • Інна Топал, виконавча директорка представництва міжнародної організації International Alert в Україні;
  • Світлана Гудь, голова громадської організації «Регіональний аналітичний центр»;
  • Олена Подолян, психотерапевтка, помічниця директора Української громадської організації «Форпост»;
  • Діана Дуцик, тренерка Києво-Могилянської школи журналістики;
  • Клер Уордл, докторка, співзасновниця та генеральна директорка, First Draft (Нью-Йорк);
  • Лора Гарсія, менеджерка з навчання та підтримки, First Draft (Лондон);
  • Алок Джа, наукова кореспондентка, економістка;
  • Шейданай  Урбані, менеджерка програм і партнерств (Нью-Йорк);
  • Джейн Хьюз, директорка зі зв’язків, Інститут Френсіса Кріка.
  • Гевін Різ, Dart Center Europe.

Після закінчення курсу:

  • ви зрозумієте життєво важливу роль засобів масової інформації під час пандемії;
  • навчитеся визначати, яким джерелам можна довіряти.;
  • ви зрозумієте різні типи неточностей у поданні інформації та мотиви її авторів;
  • навчитеся перевіряти інформацію та зображення за допомогою різних інструментів із відкритим кодом;
  • отримайте більш чітке розуміння того, як безпечно ідентифікувати, повідомляти та розвінчувати дезінформацію;
  • звернете увагу на важливість словникового запасу, яким ви користуєтесь, щоб уникнути стигматизації та стереотипних установок;
  • навчитеся опрацьовувати свої історії так, щоб вони були зрозумілими та цікавими;
  • навчитеся підтримувати особисту безпеку та піклуватися про власний емоційний добробут.

Результат курсу:

У розділі 1 подано огляд курсу, і ви зустрінетеся з викладачами та медіекспертами, які проведуть вас через процес перевірки.

Розділ 2 визначає повідомлення про проблеми з поведінкою та пояснює особливості дезінформації, про які ви повинні знати.

У розділі 3 пояснюється, як інформація поширюється в інтернеті та як гарантувати, що люди знаходять точну інформацію з надійних офіційних джерел. Ви також отримаєте поради, інструменти та методи перевірки інформації з інтернету.

Розділ 4 висвітлює тему журналістської етики та стигматизації певних груп населення.

Розділ 5 досліджуватиме гендерну лінзу в підході до історій та показуватиме, як ви можете захистити себе та своїх колег і де ви можете отримати допомогу, щоб уникнути травм чи емоційного стресу.

Реєстрація: після проходження навчального курсу та його закінчення необхідно заповнити форму до 13 грудня 2020 року. Експерти розглянуть відповіді та відберуть 12-15 журналістів для висвітлення поширення пандемії COVID-19 та її наслідків. Відбір учасників вебінару відбуватиметься на конкурсній основі.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2305
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду