Іван Чиж підбив підсумки роботи Деркомітету телебачення і радіомовлення у 2003 році.
“Це був рік визначення пріоритетів в інформаційній сфері і рік становлення Державного комітету телебачення і радіомовлення – центрального органу виконавчої влади, зорієнтованого на забезпечення конституційних прав і свобод людини щодо інформації, на забезпечення інформаційної присутності України в Україні і за її межами”, – повідомив голова Держкомітету, відкриваючи прес-конференцію.
Разом з тим пан Чиж наголосив на недосконалості українського законодавства в інформаційній сфері, внаслідок чого Держкомітет суттєво обмежений у своїх повноваженнях, а безліч проблем виникає на стику відомчих інтересів. Над цим, на думку Івана Чижа, і треба працювати в першу чергу. Головним же завданням для Держкомітету на 2004 рік є “утвердження національних інтересів України”. Це пов‘язано, перш за все, “з постійним звуженням інформаційного суверенітету держави”. Адже, як повідомив І. Чиж, “Україна є безпрецедентно відкритою державою. Настільки відкритою, що вона вже у власній країні інформаційно окупована”.
Відповідаючи на запитання щодо подій навколо радіостанцій “Континент” та “Свобода”, І.Чиж повідомив, що ця ситуація є “виключно виробничим конфліктом”. У випадку з радіо “Континент” вся проблема полягає у відсутності ліцензії на мовлення. “А якщо немає ліцензії, то ніхто не має права працювати в ефірі. Це конфлікт двох суб‘єктів. Право на мовлення в ефірі на даній частоті отримало радіо “Мелодія”, а дві компанії не мають права працювати на одній частоті. Тому “Держчастотнагляд” і зупинив вихід в ефір радіо “Континент”. Ось і увесь конфлікт”. Що ж стосується програм радіо “Свобода”, то у зв‘язку з припиненням їх виходу на хвилях радіо “Довіра” пан Чиж послався на повідомлення керівництва самої “Довіри” щодо того, що інформаційна продукція “Свободи” “випадає з її редакційної концепції”. “Це суто виробничі конфлікти, які необхідно вирішувати, і я вважаю, що не можна прив‘язувати політику до таких конкретних справ”, – заявив І. Чиж.
Коментуючи заяву голови парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Миколи Томенка щодо “тотального збору інформації про журналістів” Іван Чиж заявив: “У цьому випадку голова комітету Верховної Ради дмухає на холодне”. Держкомітет проводить “моніторинг, паспортизацію і анкетування” засобів масової інформації на прохання голови Національної спілки журналістів Ігоря Лубченка з тим, щоб НСЖУ мала можливість використати дану інформацію для “соціального захисту” працівників українських ЗМІ. І.Чиж підкреслив, що коли подібні анкетування проводить Верховна Рада або громадські організації під час всіляких “круглих столів”, то це ні у кого не викликає подиву. А пану Томенку з головою Держкомітету треба зібратися разом та обговорити питання, пов‘язані із засобами масової інформації. “Тож сенсації в черговий раз не вийде”, – заявив І.Чиж.
А відповідаючи на запитання “Детектор медіа” про позицію Держкомітету телебачення і радіомовлення щодо введення мораторію на перевірку державними органами засобів масової інформації в Україні в період передвиборчої кампанії 2004 року, Іван Чиж підкреслив, що він підтримує ідею мораторію. На його думку, усі перевірки треба було б призупинити з тим, “щоб зробити неможливими претензії до державних інститутів, що ці перевірки використовуються як механізм впливу”. Голова Держкомітету підкреслив, що під час виборів необхідно забезпечити “абсолютно прозорий механізм доступу до інформаційних ресурсів згідно із законодавством України”.
Ігор Чайка, “Детектор медіа”
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ