Китай відкриває свій телеринок
Агентство “Рейтер” зазначає, що китайське телебачення має суперпатріотичний імідж і власті успішно використовують його, як чільний орган пропаганди. Хоч іноземцям не дозволили безпосередньо володіти акціями власне китайських компаній та не мати відношення до новинних програм, але повільне відкриття телеринку відповідає задекларованим реформам у мас-медіа.
Регіональним телекомпаніям Китаю вже дозволено спільно з іноземцями відкривати платні канали і таким чином покласти початок розбудові національної мережі платного ТБ. Так у сусідній з Гонконгом південній провінції Квандун ведуть мовлення 6 іноземних компаній. Наприклад, американський музичний Ем-Ті-Ві, який досі можна було дивитися тільки в готелях, спільно з кабельною компанією домовився запустити у Квандуні цілодобовий музичний канал. А канали “Стар” і "Фенікс сателлайт” Руперта Мердока мають права на мовлення у кабельних мережах Квандуна. Упродовж місяця ліцензію на мовлення у тій провінції дістане гонконзький приватний канал “Телевіжн бродкаст”. Зараз китайці ловлять його сигнал піратським чином.
Ймовірно, досвід Квандуну колись буде поширений і на решту Китаю. Ось американській компанії “Тайм ворнер” вже дозволили вийти на загальнонацональне мовлення у квітні з розважальним каналом на одному з діалектів китайської мови (Mandarin-language).
Віктор Коваленко, спеціально для “Детектор медіа”
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ