У Великій Британії об`єднались дві потужні телекомпанії

26 Лютого 2004
0
557
26 Лютого 2004
11:22

У Великій Британії об`єднались дві потужні телекомпанії

0
557
У Великій Британії об`єднались дві потужні телекомпанії
Дві великі телекомпанії Великої Британії “Карлтон” і “Гранада” святкують злиття своїх мультиміл’ярдних бізнесів. Це - справді історичний момент для британського телебачення. Разом ці компанії контролюють 80% телемережі “Незалежне телебачення” (ITV) і під одним крилом опиняться 12 з 15 незалежних регіональних телестанцій, що означає практично 50% ринку телевізійної реклами Туманного Альбіону. До кінця року, коли всі формальності будуть виконані, “Незалежне телебачення” (ITV) стане найбільшим у Британії телегігантом з оборотом 4 мільярди фунтів стерлінгів.

За даними, що наводить британський “4 канал”, “Гранада” і “Карлтон” в останні роки втратили чверть телеаудиторії. Губить її рік за роком і суспільна корпорація Бі-Бі-Сі. Проте на цьому фоні набирає дедалі більшої популярності “Скай” - дітище медіамагната і улюбленця правлячих лейбористів Руперта Мердока.

Необхідність злиття двох телекомпаній пояснювали просто – треба збільшити прибутки. І обнадійливі новини не забарилися - вартість їхніх акцій поповзла вгору. Тепер британські критики намагаються з’ясувати – а що доброго принесе гігант для простих глядачів? Даючи дозвіл на злиття, урядовці заявляли, що нова незалежна компанія буде більш здатною виробляти високоякісні програми і конкурувати з Бі-Бі-Сі та “Скай”. Уряд також додав суттєве зауваження до угоди: “Незалежне телебачення” не має права диктувати ціни на рекламу. Щоправда, рекламні агенції не в захваті, адже багато хто з них втратить частку ринку, яке відійде гіганту. Та його боси заспокоюють: вони не збираються розв’язувати війну за рейтинги, а хочуть виробляти найкращі програми для домашнього перегляду. До речі, вони також збираються урізати витрати на виробництво власних теленовин, щоб зекономити на цьому – однаково конкуренція у сфері новин з Бі-Бі-сі і “Скай” їм не під силу.

Багато хто з критиків зазначає, що утворення нового гіганта – це підготовка до продажу британського телеефіру американському шоу-бізнесу, чутки про який тривалий час розповзаються по Старому світу. Кілька потенційних покупців зі США давно заявляють про наміри придбати телеканали у Великій Британії, і тому питання вже стоїть не про саму можливість купівлі, а про те, як скоро це станеться.

Віктор Коваленко, “Новий канал”, для "Телекритки"
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
557
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду