Журналістські організації наполягають на прозорості нової експертизи записів

24 Лютого 2004
0
641
24 Лютого 2004
10:19

Журналістські організації наполягають на прозорості нової експертизи записів

0
641
Журналістські організації наполягають на прозорості нової експертизи записів
24 лютого п’ять журналістських організацій, - Національна Спілка Журналістів Великої Британії, Інститут масової інформації, Репортери без кордонів, Міжнародна Федерація Журналістів та Артікль 19, - вдруге звернулися з листом до Генерального Прокурора України, наголошуючи на тому, що нова експертиза записів майора Мельниченка, яку планує здійснити слідство, має відбуватися з дотриманням максимальної прозорості. Перед тим, 19 лютого, прес-служба Генеральної Прокуратури розповсюдила заяву, згідно з якою ідею громадського контролю над експертизою було відкинуто через те, що чинне українське законодавство не передбачає механізмів здійснення такого контролю.

Журналістські організації, отже, заявили в листі, що єдина мета цієї ініціативи – “пересвідчитись, що ця експертиза, важливість якої очевидна, буде прозорою стосовно того, які саме фрагменти записів будуть досліджуватись, яку країну буде обрано для здійснення експертизи, яких експертів залучено та на якому обладнанні вони працюватимуть.”

Аби висновки цієї нової експертизи були переконливими для світової громадськості, не може бути двозначностей щодо того, оригінали чи копії плануються до дослідження. Навряд чи державна таємниця забороняє слідству повідомити громадськості, чи власне від Мельниченка і чи насправді оригінали досліджуватимуться експертами. Не претендуючи втручатись до безпосередньо технічного аспекту роботи експертів, журналістські організації наголошують на праві громадськості знати цей рамковий формат нового дослідження. В ім’я відновлення доброї репутації України в світі.

“Свого часу юридичні аргументи не завадили здійснити експертизи тіла Гонгадзе в Сполучених Штатах та в Швейцарії,” – нагадують підписанти листа та пропонують Генеральній Прокуратурі запропонувати ту форму імовірного громадського контролю, яка б не суперечила українському законодавству та відповідала вимогам таємниці слідства.

ІМІ

Читайте також:

Генпрокуратура вважає контроль за проведенням експертиз у справі Гонгадзе - неприйнятним(оновлено)
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
641
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду