Журналістські організації наполягають на прозорості нової експертизи записів
Журналістські організації, отже, заявили в листі, що єдина мета цієї ініціативи – “пересвідчитись, що ця експертиза, важливість якої очевидна, буде прозорою стосовно того, які саме фрагменти записів будуть досліджуватись, яку країну буде обрано для здійснення експертизи, яких експертів залучено та на якому обладнанні вони працюватимуть.”
Аби висновки цієї нової експертизи були переконливими для світової громадськості, не може бути двозначностей щодо того, оригінали чи копії плануються до дослідження. Навряд чи державна таємниця забороняє слідству повідомити громадськості, чи власне від Мельниченка і чи насправді оригінали досліджуватимуться експертами. Не претендуючи втручатись до безпосередньо технічного аспекту роботи експертів, журналістські організації наголошують на праві громадськості знати цей рамковий формат нового дослідження. В ім’я відновлення доброї репутації України в світі.
“Свого часу юридичні аргументи не завадили здійснити експертизи тіла Гонгадзе в Сполучених Штатах та в Швейцарії,” – нагадують підписанти листа та пропонують Генеральній Прокуратурі запропонувати ту форму імовірного громадського контролю, яка б не суперечила українському законодавству та відповідала вимогам таємниці слідства.
ІМІ
Читайте також:
Генпрокуратура вважає контроль за проведенням експертиз у справі Гонгадзе - неприйнятним(оновлено)
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ