Світові журналістські організації вимагають прозорості експертизи записів МельниченкаІМІ

6 Лютого 2004
0
831
6 Лютого 2004
14:48

Світові журналістські організації вимагають прозорості експертизи записів МельниченкаІМІ

0
831
Світові журналістські організації вимагають прозорості експертизи записів МельниченкаІМІ
П’ять журналістських організацій, - Національна спілка журналістів Великої Британії, Інститут масової інформації, Репортери без кордонів, Міжнародна Федерація Журналістів та Артикль 19 звернулися в п’ятницю до Генерального Прокурора України Генадія Васильєва. Правозахисні структури вимагають громадського контролю над новою експертизою записів Мельниченка, котру збирається здійснити український уряд (рішення Кабінету Міністрів України від № 825 від 30 грудня 2003 року).

“Цілком очевидно, що розслідування правдивості “плівок Мельниченка” є важливим елементом, що гарантуватиме здійснення правосуддя у справі Гонгадзе. Нас турбував той факт, що українська влада довгий час не могла чітко визначитись стосовно цих записів. Тому ми вітаємо пропозицію провести нову експертизу,” - написано в листі до українського Генерального Прокурора.

“Більш того, ми вважаємо життєво необхідним забезпечення умов для здійснення контролю над проведенням експертизи в інтересах громадянського суспільства. Ми вимагаємо запросити представників громадського суспільства, представників журналістської спільноти, - і українських, і європейських, - для здійснення громадського контролю над новою експертизою записів.”

Журналістські організації сподіваються на розуміння та підтримку своєї вимоги з боку колег, Комітету захисту свободи слова Верховної Ради України, українського уряду, всіх небайдужих справі зміцнення демократії людей. Громадський контроль над новою експертизою записів екс-майора буде, на нашу думку, найкращим підтвердженням тої відкритості, яку регулярно декларує рід час зустрічей на міжнародному рівні українська влада. Прозорість цієї експертизи стане реальною запорукою того, що розслідування вбивства Георгія Гонгадзе колись завершиться покаранням винних у його загибелі.

ІМІ
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
831
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду