Заява ICTV про порушення прав журналістів з боку Мінпаливенергоimi

4 Лютого 2004
0
673
4 Лютого 2004
17:59

Заява ICTV про порушення прав журналістів з боку Мінпаливенергоimi

0
673
Заява ICTV про порушення прав журналістів з боку Мінпаливенергоimi
ЗАЯВА ДЛЯ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ

ПРО ІНЦИДЕНТ ІЗ ЖУРНАЛІСТАМИ ICTV

3-го лютого міністр палива й енергетики пан Сергій Єрмілов проводив інтернет-конференцію. Це віртуальне спілкування із зацікавленою публікою відбувалося якраз напередодні очікуваного оголошення Кабінетом Міністрів остаточного рішення щодо способів використання нафтопроводу Одеса-Броди – масштабного проекту, який вже кілька років викликає великий інтерес в Україні та світі і має стратегічне значення для нашої держави. Знімальна група інформаційної служби ICTV одержала редакційне завдання дізнатися особисто від пана Єрмілова, як профільного міністра, подробиці урядових планів експлуатації нафтогону.

О 16.00 журналіст пан Андрій Воронін і оператор пан Олег Харечко з увімкненою телекамерою увійшли в хол Мінпаливенерго з цілком мирним наміром поспілкуватися з паном Єрміловим особисто, а не через інтернет. Однак одразу ж невідомі в камуфляжній формі, які представилися охоронцями (при цьому прізвищ не назвали), вельми грубо спробували припинити зйомку, застосували до журналістів фізичну силу і виштовхали їх із адмінбудинку. Жодних чітких, умотивованих пояснень своїм діям ці особи не надали. Така ж доля (щоправда, без рукоприкладства) спіткала знімальну групу телепрограми “Україна енергетична”. Того ж дня сюжет про інцидент було показано у випуску програми новин “Факти” на ICTV о 18.45. Про конфлікт офіційно повідомлено Прем’єр-міністру України, до Генеральної прокуратури надіслано прохання дати правову оцінку ситуації.

Вважаємо дії людей із охорони Мінпаливенерго явним порушенням законних прав журналістів на безперешкодне одержання інформації, розцінюємо їх як неприкрите хамство і відверту зневагу. Розраховуємо, що відповідальні працівники очолюваного паном Єрміловим міністерства з’ясують, наскільки сутичка 3-го лютого відповідає проголошеній на найвищому державному рівні відкритості влади до ЗМІ. Зі свого боку готові до конструктивного діалогу, щоб спільними домовленостями запобігти будь-яким подібним інцидентам.

Інформаційна служба

телеканалу ICTV

IMI
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
673
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду