Під загрозою закриття опинилася незалежна одеська газета „Правоє дєло”

21 Січня 2004
0
544
21 Січня 2004
12:08

Під загрозою закриття опинилася незалежна одеська газета „Правоє дєло”

0
544
Під загрозою закриття опинилася незалежна одеська газета „Правоє дєло”
В Одесі може остаточно зникнути незалежна преса. Цього разу під загрозою закриття опинилася незалежна газета „Правоє дєло”, яку видає студія „Негоціант”. Тиск посилився після того, як редакція наважилася передрукувати в номері від 19 вересня 2003 року, з посиланням на інтернет-видання „Vlasti.net”, статтю під назвою „Спецслужби чи торговельне представництво?”. У статті викладено лист анонімного працівника обласного управління Служби безпеки України про корупційні дії, які мали місце у спецслужбі в Одеській області.

Як повідомила в інтерв‘ю Голосу Америки заступник головного редактора газети „Правоє дело” Ірина Голобородько, „газета не виходила за межі статті 42 Закону „Про друковані засоби масової інформації і преси”. Під час передруку було зазначено посилання на інтернет-видання „Vlasti.net””.

Стало відомо, що після оприлюднення статті „Спецслужби чи торговельне представництво?” відбулися кадрові зміни у керівництві обласного управління Служби безпеки України. Журналісти розцінили це як своєрідне підтвердження правдивості оприлюдненої публікації у інтернет-виданні „Vlasti.net” і передрукованої у одеській газеті „Правоє дєло”.

Однак, один з фігурантів публікації – Геннадій Труханов – подав позовну заяву до Приморського районного суду Одеси „Про захист честі, гідності, ділової репутації” і стягнення морально-матеріальної шкоди з редакції газети „Правоє дєло”. У першій позовній заяві була зазначена сума в одну гривню, що було порушенням процесуального написання позовної заяви, оскільки законодавство не передбачає такої суми. Вже у доповненні до заяви, на першому судовому засіданні, яке відбулося 13 січня 2004 року, представник Геннадія Труханова Валерій Алін навів нову інформацію, у якій зазначив суму у 200 тисяч українських гривень.

У редакції газети такий позов вважають незаконним.

„Олігарнічні структури, про які йдеться у статті „Спецслужба чи торговельне представництво?”, прагнуть знищити незалежне видання, порушити права громадян на правдиву, повну і об‘єктивну інформацію. Жодних спростувань інформації, оприлюдненої в газеті „Правоє дєло”, не надійшло”, – повідомила Ірина Голобородько.

Наступне судове засідання відбудеться 4 лютого 2004 року.

На цьому тиск на незалежну пресу не обмежився.

Увечері 19 лютого додому до заступника головного редактора газети „Правоє дєло” Ірини Голобородько прийшли двоє невідомих молодих людей. Вони відмовилися представитися і попередили журналіста, що газета „Правоє дєло” „все одно буде знищена”. Ірині Голобородько наголосили, що якщо вона і далі буде захищати інтереси газети на процесі з Геннадієм Трухановим, її здоров‘ю загрожуватиме небезпека.

Ірина Голобородько розцінила ці погрози не інакше як реальне підтвердження інформації, яку поширює газета.

20 січня Ірина Голобородько передала заяви до начальника УМВС України в Одеській області, судді Приморського районного суду Одеси, у яких наголосила: „Цією заявою я попереджаю правоохоронні органи, що я не збираюся закінчувати життя самогубством, моє здоров‘я нині є задовільним, і якщо зі мною щось трапиться – джерело інформації про це слід шукати у пана Труханова Г. чи його представників”.

Конфліктом навколо газети „Правоє дєло” вже зацікавилися представники Інституту масової інформації (відділення організації „Репортери без кордонів) та Одеське обласне відділення незалежної профспілки журналістів.

Цими днями редакція газети „Правоє дєло” планує оприлюднити факти тиску на неї на спеціально організованій прес-конференції.

Протистояння посилюється.

Ігор Столяров, Одеса
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
544
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду