“Репортери без кордонів” назвали винних у загибелі Тараса ПроцюкаIMI
Репортери провели власне розслідування, зібравши свідчення журналістів, що були в той день у готелі, а також тих, що супроводжували американських військових, і дійшли висновку, про який усі здогадувались: американці брехали, кажучи про те, що відбулося тоді. У звіті, який був складений через 4 місяці після трагедії, американські військові зняли із себе провину за помилку.
Однак американці повідомляють лише уривчасті дані про обставини драми. Прес-секретар Пентагону стверджує, що екіпаж танку М1-абрамз, що зробив фатальний постріл, діяв у рамках законної безпеки. Оскільки солдати відповіли на "ворожі постріли, що виходили з готелю “Палестина", чи звідкись поруч".
Але свідчення сержанта Шона Гібсона, що зробив постріл, також як і свідчення його прямого командира Пилипа Уолфорда, що дав добро на постріл, підтверджують зворотне. Обидва заявили, що насправді екіпаж мав завдання знайти спостерігача іракської артилерії і знешкодити його. Так, ключовий елемент виявляється прихованим. І хоча слідство, що провели Репортери без кордонів, довело, що американці не були в курсі, що в готелі перебували іноземні журналісти, цей інцидент говорить про "злочинну недбалість" військових.
Репортери без кордонів назвали імена тих, на кому швидше за все лежить провина за смерть Процюка і Кусо.
Винні з нижчого рівня: капітан Пилип Уолфорд і сержант Шон Гибсон, ті, хто стріляв.
Винні другого рівня: штаб-квартира генерала Бафорда Бланта, командуючого 3-ю дивізією піхоти. У штаб-квартирі був доступ до інформації Пентагона і Вашингтона, зведень головного командування в Катарі і телебаченя. Неможливо уявити, що військові на місці не володіли інформацією про те, що в готелі у центрі Багдада проживає основна частина журналістів. Про що знали і прості телеглядачі, й у міністерстві оборони США. Більше того, ці відомості не вказувалися ні на картах для артилерії, ні в інструкціях, що призначалися солдатам у зоні бойових дій.
Винні вищого ешелону: американський уряд також несе відповідальність. Не тільки тому, що всі директиви виходять з Вашингтона, але і тому ще, що неодноразово вищі чини давали свідомо помилкові відомості про розстріл готелю Палестина. Але Пентагон, як і раніше, продовжує заперечувати свою провину у загибелі двох журналістів.
IMI
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ![](/content/2/image/fon_donate.jpg)