Міжнародна федерація журналістів закликала провести глобальну кампанію з розслідування загибелі працівників мас-медіа

23 Грудня 2003
0
661
23 Грудня 2003
11:14

Міжнародна федерація журналістів закликала провести глобальну кампанію з розслідування загибелі працівників мас-медіа

0
661
Міжнародна федерація журналістів закликала провести глобальну кампанію з розслідування загибелі працівників мас-медіа
Міжнародна федерація журналістів закликала провести глобальну кампанію з розслідування загибелі працівників мас-медіа.

Про нагальну потребу такого заходу свідчать нез”ясовані обставини смерті журналістів Георгія Гонгадзе, Аліхана Гулієва, Володимира Карачевцева, заявили в Бюсселі представники федерації. До урядів країн вони звернулися з вимогою нарешті забезпечити захист працівників мас-медіа і не зволікати з розслідуванням загибелі журналістів. За даними федерації, 2003 року в світі загинуло 83 працівника засобів масової інформації, в тому числі 16 репортерів було вбито в Іраку. Серед них – оператор агентсва Рейтер, 35-річний українець Тарас Процюк, повідомляє "Німецька хвиля".

Як передає РІА «Новости», в доповіді цієї неурядової організації за 2003 рік наголошується також, що торік у світі загинуло на 13 представників ЗМІ менше.

"У різних регіонах світу журналісти були обрані як мішені саме через професію, тоді як уряди багатьох країн демонстрували при цьому повну індиферентність", - наголошується в доповіді МАЖ.

Міжнародна федерація журналістів засудила бездіяльність урядів у розслідуванні насильницької смерті журналістів у 2003 році.

Минулого місяця виконавчий комітет Федерації оголосив 8 квітня 2004 року - першу річницю того обстрілу - днем Жалоби і протесту журналістів у цілому світі.

Генеральний Секретар МФЖ Айден Уайт заявив, що "уряди воліли б, аби усі ці складні випадки були тихенько забуті, - але ми ніколи їх не забудемо. Нарешті медіа усвідомлюють, що слід робити більше для захисту журналістів, - і тепер завдання полягає у тому, аби уряди також зрозуміли, що вони повинні робити більше, аби вбивці зазнали справедливого покарання".
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
661
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду