У Криму створено Мережу громадських організацій для забезпечення свободи слова
Учасники дискусії прийняли декларацію про створення Мережі громадських організацій для забезпечення свободи слова. У Мережу ввійшли не лише журналістські колективи, а й неурядові організації, фонди, творчі та професійні спілки – усього понад 20 організацій. Загалом, на думку її координаторів, у Мережу може увійти вже на першому етапі до 50 як журналістських, так і інших організацій. Координаторами Мережі обрані Комітет з моніторингу свободи слова в Криму та ресурсний центр „Крим-перспектива”. Учасники „круглого столу” прийняли рішення з перших же кроків роботи спільними зусиллями лобіювати фінансування кримським бюджетом спеціальних програм для преси, які розроблені Комітетом з інформаційної політики, але не фінансуються вже два роки.
У Декларації, прийнятій учасниками „круглого столі”, говориться: „Виходячи з того, що кожний індивідуум має право на власну точку зору та її висловлення, що пов'язане з правом на повагу до своїх поглядів, а також – із правом шукати, збирати, отримувати і передавати інформацію та ідеї без обмежень державними кордонами і незважаючи на форму висловлювання, ми, представники громадських організацій Автономної Республіки Крим, декларуємо створення постійної Мережі неурядових організацій на підтримку свободи слова в Автономній Республіці Крим.
Мета створення нашої Мережі – об’єднання зусиль неурядових організацій Криму для утвердження в регіоні принципів свободи слова, свободи засобів масової інформації і для захисту прав журналістів.
Неурядові організації, які входять до Мережі, зобов'язуються усіма наявними у них можливостями сприяти утвердженню в Криму принципів свободи слова та свободи засобів масової інформації і для цього:
- ініціювати і підтримувати громадські кампанії на захист права журналістів вільно працювати для задоволення права суспільства знати;
- обмінюватися інформацією з цієї проблематики;
- вести діалог з владою і бізнесом щодо проблем свободи слова, свободи засобів масової інформації;
- залучати широкі кола громадськості до обговорення проблем свободи слова та свободи засобів масової інформації в Криму.
Мережа неурядових організацій на підтримку свободи слова в Автономній Республіці Крим є відкритою для всіх неурядових організацій, які поділяють принципи свободи слова, свободи засобів масової інформації і сприяють їхньому утвердженню в регіоні”.
Микола СЕМЕНА, спеціально для „Детектор медіа”, Сімферополь
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ