У„Чемпіонаті України зі стриптизу” може бути переглянута концепція - Тарас Брикайло.

21 Листопада 2003
2554
21 Листопада 2003
16:05

У„Чемпіонаті України зі стриптизу” може бути переглянута концепція - Тарас Брикайло.

2554
У„Чемпіонаті України зі стриптизу” може бути переглянута концепція - Тарас Брикайло.
Як ми вчора повідомили, Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення рекомендувала СТБ розглянути рішення про подальше виготовлення програми "Чемпіонат України зі стриптизу".

На вирішення питання СТБ має 10 днів. Після чого Нацрада планує ухвалити спільне рішення щодо уточнення часу трансляції та анонсування програм еротичного змісту у всіх телерадіоорганізаціях України.

Як стало відомо "Телекритиці", пропонується встановити, що такі програми можуть транслюватися в період з 24:00 до 6:00 ранку. Анонсування цих передач може відбуватися тільки в час, відведений для показу цих програм.

Регулювати це питання Нацрада взялася "через численні звернення народних обранців, громадських, зокрема, жіночих організацій". Спеціальних законодавчих повноважень на це у регуляторного органу немає. "Ми створюємо прецедент не цензурування, а професійних рекомендацій, - сказав на засіданні член Нацради Віктор Лешик, - Ми сьогодні говоримо, що це не є професійним. Йдеться не про тематику, а про рівень виготовлення програми".

Більш категоричних визначень члени Нацради всіляко уникали.. Навіть відредагували власний проект рішення, де вказувалося, що програма СТБ є вульгарною, "оскільки її виготовлення не є фаховим". Хто ж, мовляв, буде визначати, що у цьому питанні вважати фаховим?

Між тим саме вчора у парламенті було остаточно прийнято Закон України "Про захист суспільної моралі", яким впроваджено спеціальну експертну структуру - Національну експертну комісію з питань захисту суспільної моралі, що займатиметься експертною оцінкою і віднесенням продукції до такої, що завдає шкоди суспільній моралі.

Ст13. нового Закону встановлює, що "аудіо-, радіо-, кіно-, відеопродукція сексуального характеру, з елементами еротики, підлягає оцінці Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі".

А також: "трансляція теле- відео- і радіопрограм, що містять елементи еротики, допускається з 24 годин до 4 годин, якщо інше скорочення часу трансляції не передбачено органами місцевого самоврядування".

Законом встановлено, що перед трансляцією теле- і радіопрограм сексуального чи еротичного характеру обов’язково має бути зроблено звукове або текстове повідомлення про характер програми і заборону перегляду чи прослуховування її неповнолітнім.

Якщо Закон буде підписано Президентом, то Нацраді доведеться переглянути своє - надто „ліберальне” - рішення.

Із запитанням про те, яким чином телеканал СТБ відреагує на рішення Національної ради, "Детектор медіа" звернулася до заступника Голови правління ЗАТ "Міжнародний Медіа Центр-СТБ" Тараса Брикайла:

- Чи збираєтеся ви відмовитися від виробництва програми?

- Ми ще раз переглянемо концепцію програми, відзняті програми. Можливо, ми дійсно знайдемо те, про що йшлося на засіданні Нацради. Але я думаю, що рішення членами Нацради було прийнято про те, "що я думаю", а не про те, "що побачив". Я пропонував членам Нацради переглянути декілька чи всі програми й конкретно вказати на недоліки. Але ніхто з членів Нацради не сказав, що бачив всі програми, в крайньому разі, як Віктор Лешик – одну. Але рішення Національної ради є обов'язковим для нас, тому ми подамо до Національної ради оновлену концепцію програми.

Щодо анонсів, думаю, це зауваження є слушним. Дійсно, денні анонси "Чемпіонату України по стриптизу" є недоречними.

- Ви запустили ще шоу "Голод". Раніше телеканал СТБ вважався сімейним телеканалом. Чи йдеться про зміну направленості, формату мовлення телеканалу?

- Ні, ми не змінюємо направленості телеканалу. Ми проаналізували ринок України і відповідно його реальному стану хочемо виглядати як і решта каналів, що мають достатній рейтинг, щоб канал був цікавий для рекламодавців і глядачів. Ці програми, на жаль чи на щастя, набирають у п'ять разів більший рейтинг, ніж нормальний європейський фільм.

- Як ви ставитеся до оцінки Нацрадою програми як вульгарної? - Якщо взяти першу одеську програму, то до неї є певні застереження, близькі до сказаного. Але чим більш віддалене від Києва місто, тим більше в стриптизі вульгарщини, намагання використати непотрібні паралелі та символи. Але стриптиз не є в своїй природі імітуванням хтивих рухів. Це зовсім інше і в це русло ми намагаємо направити конкурс... Ми не ангели, які б змахом крила могли б це вирішити. Але зараз програма є більш наближеною до звичайного дійства, яке нічим не відрізняється від того, що відбувається влітку на вулиці. Там більше оголеного тіла, ніж в нашій програмі. Якщо десь і проскакують моменти двозначності, то це не тільки наша біда, а й біда суспільства. А порівнювати програму з порнографією, як сьогодні намагалися члени Нацради, це просто злочинно. Бо нічого спільного тут немає. Тому я впевнений, що ті члени Нацради, що голосували за таке рішення, не бачили за що вони голосували. Думаю, головні претензії були через назву. Якби програму було названо інакше, то й звернень громадськості не було б. Якщо подивитися на ті канали, причетність до яких у минулому мали деякі члени Нацради, то там і в шостій годині йшли півгодинні програми, більш недолугі і незрозумілі для глядача. І вважати, що хтось є мудрішим за редактора тільки тому, що є членом Нацради, примітивно.

Але ж, на превеликий жаль, я почув у виступах, мовляв, "ми тому, що ми". Законом не визначено, що Нацрада має регулювати це питання. Тому я й пропонував членам Нацради подивитися та розібрати докладно конкретні випуски програми.

Хоч рішення Нацради й буде виконано, але метод його прийняття, з моєї точки зору, є непрофесійним.

Оксана Лисенко, «Детектор медіа»
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2554
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду