Україна опустилася в рейтингу «Індекс свободи преси»ForUm

21 Жовтня 2003
0
546
21 Жовтня 2003
11:10

Україна опустилася в рейтингу «Індекс свободи преси»ForUm

0
546
Україна опустилася в рейтингу «Індекс свободи преси»ForUm
Україна зайняла 132 місце зі 166 у другому рейтингу «Індекс свободи преси», укладеному міжнародною правозахисною організацією «Репортери без кордонів» (Reporters sans frontieres). Україна ділить 132 місце з Ліберією. Минулого року Україна була на 112 місці зі 139.

Росія і Білорусія в цьому рейтингу відповідно на 148 і 151 місцях (минулого року - 121-е і 124-е).

Другий рейтинг міжнародна організація «Репортери без кордонів» опублікувала в понеділок.

Найвищий показник серед країн колишнього СРСР у Латвії - 11 місце, Естонії (12), Литви (17). З країн СНД вище від усіх у рейтингу Грузія - 73-е місце. За нею ідуть Вірменія (90), Молдова (94), Киргизія (104 місце), Азербайджан і Таджикистан (113), Казахстан (138), Узбекистан (154), Туркменістан (158).

З десяти країн, ситуація у яких з дотриманням свободи преси визнана найменш благополучною, вісім знаходяться в Азії. В останню десятку входять Бутан, Туркменія, В’єтнам, Іран, Китай, Лаос, М‘янма (Бірма) і КНДР, а з неазіатських - Куба і Еритрея. На останньому місці стоїть КНДР.

Куба названа укладачами списку «найбільшою у світі в’язницею для журналістів» і посідає передостаннє місце. Навесні 2003 року на Кубі 26 незалежних журналістів були арештовані і засуджені до ув‘язнення на 14-27 років.

Країнами з найбільш вільною пресою виявилися держави Північної Європи - Фінляндія, Ісландія, Нідерланди і Норвегія, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Цей список був складений на підставі даних опитування, в якому брали участь журналісти, дослідники, юристи і захисники прав людини. При цьому для США та Ізраїлю окремо оцінювався стан справ із свободою преси на окупованих ними територіях.

Так, Сполучені Штати займають у списку 31-е місце, у той час як американська адміністрація в Іраку - 135-е. Подібна ситуація характерна також для Ізраїлю та окупованих ним палестинських територій - 44-е і 146-е місця відповідно.

Укладачі списку зауважують, що «поважання свободи преси не обов’язково пов’язане з рівнем економічного розвитку країни».

Так, економічно розвинені Сінгапур і Бахрейн знаходяться у кінці списку, у той час як Бенін, Східний Тімор і Мадагаскар, які вважаються одними з найбідніших держав, займають місця серед перших 50.

ForUm

Читайте по темі:

Україна посіла 112 місце з 139-ти в першому рейтингу "Індекс свободи преси"
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
546
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду