В Україні порушуються права людини на таємницю листуванняUNIAN

15 Жовтня 2003
912
15 Жовтня 2003
15:11

В Україні порушуються права людини на таємницю листуванняUNIAN

912
В Україні порушуються права людини на таємницю листуванняUNIAN
Інтернет Асоціація України в альтернативній доповіді на нараді Організації з безпеки і співпраці в Європі з питань людського вимірювання, що проходить з 6 по 17 жовтня 2003 року у Варшаві, відзначає, що в Україні є проблеми з дотриманням прав людини на таємницю листування.

Про це йдеться у прес-релізі Інтернет Асоціації України, що надійшов до УНІАН.

Як наголошується у прес-релізі, в доповіді, присвяченій приватності в Інтернет, підготовленій ІнАУ при підтримці Міжнародного фонду "Відродження", було розглянуто роль професійного підходу при здійсненні державного регулювання в області Інтернет. Так, в доповіді порушено питання, що сьогодні хвилює українських Інтернет-провайдерів - наказ Держкомзв'язку № 122 від 17 червня 2002 року, яким серед основних вимог до операторів, що надають послуги державним органам, впроваджується вимога обов'язкової установки моніторингового устаткування. Хоча законодавство України не передбачає здійснення моніторингу інформації і обмеження права на таємницю листування. У прес-релізі підкреслюється, що такий моніторинг є незаконним. Він призводить до того, що Служба безпеки дістає повний неконтрольований доступ до інформаційних потоків Інтернет, включаючи конфіденційну інформацію і особисте листування. Інтернет Асоціація України вважає неприпустимим таке порушення декларацій про права людини в Україні.

У доповіді ІнАУ також було зроблено огляд законодавчих процесів в області Інтернет в Україні. Зокрема, на думку авторів доповіді, з посиланням на експертів, що працюють в області Інтернет, ухвалення внесених до Верховної Ради законопроектів "Про моніторинг телекомунікацій" і "Про захист персональних даних" призведе до негативних наслідків не лише у сфері розвитку українського сегменту Інтернет, але й в інших сторонах суспільного життя.

Довідка УНІАН. Інтернет Асоціація України (ІнАУ) створена в грудні 2000 року і об'єднує близько 70 учасників ринку - Інтернет-провайдерів та ін.

Наказом Держкомзв'язку №122 встановлено порядок складання переліку підприємств, що надають послуги з доступу до Інтернет органам виконавчої влади, іншим державним органам, підприємствам. Минулого року ІнАУ розповсюдила свою заяву до різних органів влади України про те, що вказаний наказ Держкомзв'язку, що є підзаконним актом, суперечить таким міжнародним угодам, як Загальна декларація прав людини, Європейська конвенція про захист прав і основних свобод людини (ст. 8 і 10), Міжнародний пакт про цивільні і політичні права (ст. 17 і 18), а також Конституції України (ст. 15, 31) і Закону "Про інформацію".

Нарада ОБСЄ проводиться з метою перевірки виконання країнами-учасницями їх зобов'язань в галузі прав людини, демократії, верховенства закону і національних меншин. Важливою особливістю зустрічей ОБСЄ з питань людського вимірювання є те, що вони відкриті для активної участі неурядових організацій (НВО). НВО можуть таким чином брати участь у розв'язанні проблем, пов'язаних з фактичним виконанням зобов'язань у сфері людського вимірювання і пропонувати шляхи вирішення цих проблем.

UNIAN
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
912
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду