Профільний комітет ВР закликає телевізійників дотримуватись закону про обмеження реклами тютюнових виробів і алкоголюУНІАН

23 Вересня 2003
1180
23 Вересня 2003
13:58

Профільний комітет ВР закликає телевізійників дотримуватись закону про обмеження реклами тютюнових виробів і алкоголюУНІАН

1180
Профільний комітет ВР закликає телевізійників дотримуватись закону про обмеження реклами тютюнових виробів і алкоголюУНІАН
Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформації занепокоєний невиконанням норм нещодавно прийнятого Закону “Про внесення змін до Закону України “Про рекламу”.

Про це в інтерв’ю УНІАН сказав голова комітету, народний депутат Микола ТОМЕНКО.

Він нагадав, що відповідно до нової редакції закону “Про рекламу” потрібно було переоформити бігборди (зовнішня реклама) тютюну та алкоголю, зокрема, розміри попереджувальних написів про шкідливість їх вживання повинні були збільшені від 5% площі до 15%. Також закон забороняв таку рекламу на транспорті, але в багатьох містах України вона залишилась.

За словами голови профільного комітету, не менше порушень фіксується і на телебаченні. Так, відповідно до нового закону, рекламу алкоголю і тютюну не можна демонструвати вдень і дозволяє це робити лише з 23-ї години вечора до 6-ї ранку. Порушення стосуються і переривання фільмів рекламою та анонсами, адже закон забороняє переривати фільми, у тому числі і серіали, раніше 40-ї хвилини їх демонстрації, хоч ця норма порушується багатьма каналами більше при трансляції серіалів.

М.ТОМЕНКО не виключає, що органи місцевої влади, рекламні агенції та ЗМІ просто не встигли ознайомитись із документом. У зв’язку з цим комітет планує підготувати роз’яснення норм закону, а якщо після цього порушення не припиняться, комітет ініціюватиме питання про притягнення відповідальності тих, хто не дотримуватиметься його положень.

Довідка УНІАН. 15 вересня Президент України Леонід КУЧМА підписав ухвалений Верховною Радою Закон “Про внесення змін до Закону України “Про рекламу”. Цей закон набирає чинності з дня його опублікування. Частина 9 ст. 13 набирає чинності з 1 січня 2005 року.

11 липня Верховна Рада ухвалила Закон “Про внесення змін до закону України “Про рекламу”, яким передбачено заборону на радіо і телебаченні реклами тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби. Також ця реклама заборонена на перших та останніх сторінках газет, перших та останніх сторінках та обкладинках журналів та інших видань. Реклама тютюнових виробів забороняється засобами внутрішньої реклами, реклами на транспорті, за допомогою заходів рекламного характеру (крім спеціальних виставкових заходів).

У законі також передбачено заборону реклами на радіо і телебаченні у період з 6.00 до 23.00 алкогольних напоїв, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої. Заборона реклами алкогольних напоїв розповсюджується і на перші та останні сторінки газет, на перші та останні сторінки та обкладинки журналів та інших видань, засобами внутрішньої реклами, реклами на транспорті та за допомогою заходів рекламного характеру, крім спеціальних виставкових заходів.

Законом також встановлено, що реклама зброї може здійснюватись лише у відповідних спеціалізованих виданнях щодо зброї або безпосередньо у приміщеннях торговельних закладів (підприємств), які реалізують зброю, або на відповідних виставках.

Дія закону не поширюється на оголошення фізичних осіб, які не пов'язані з підприємницькою діяльністю. У законі зазначено, що не можуть бути спонсорами особи, що виробляють або розповсюджують товари, реклама яких заборонена. Спонсор не має права впливати на зміст і час виходу в ефір програми, передачі, або зміст матеріалів друкованого видання, які він спонсорує. Заборонено спонсорство програм і передач новин. У законі зазначено, що реклама на території України поширюється виключно українською мовою.

У законі йдеться, що реклама не повинна містити інформації або зображень, “які порушують етичні, гуманістичні, моральні норми, нехтують правилами пристойності”.

Законом зазначено, що гучність звуку реклами, що транслюється по телебаченню і радіо, не повинна перевищувати гучність звуку поточної програми, передачі.

Час мовлення, відведений на рекламу на телебаченні і радіо, не може перевищувати 15% “фактичного обсягу мовлення впродовж астрономічної доби телерадіоорганізацією будь-якої форми власності”. Це не поширюється на телерадіоорганізації, які працюють на каналах, що спеціалізуються на розповсюдженні реклами.

У законі заборонено рекламу лікарських засобів, які вживаються та розповсюджуються лише за рецептом лікаря. Забороняється також реклама допінгових речовин або методів для їх використання у спорті. Рекламуванню лікарських засобів присвячений цілий розділ закону.

УНІАН
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1180
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду