Заява УАВПП: "Безкарність породжує нові злочини проти працівників ЗМІ в Україні"

12 Вересня 2003
728
12 Вересня 2003
17:41

Заява УАВПП: "Безкарність породжує нові злочини проти працівників ЗМІ в Україні"

728
Заява УАВПП: "Безкарність породжує нові злочини проти працівників ЗМІ в Україні"
Українська Асоціація Видавців Періодичної Преси розповсюдила серед провідних медіа заяву з пропозицією посилення корпоративної солідарностї із постраждалими в результаті злочинних нападів видавцями і журналістами. "Детектор медіа" підтримує звернення Асоціації видавців до колег-журналістів і друкує текст заяви без змін:

"Безкарність породжує нові злочини проти працівників ЗМІ в Україні"

Працівники ЗМІ вимушені визнати себе незахищеними з боку правоохоронних органів як під час виконання своїх професійних обов`язків, так і в своєму приватному житті.

Кримінальна хроніка в Україні нагадує повідомлення з фронту тотальної війни проти ЗМІ. Пограбовано і побито журналістів Едуарда Малиновського, Сергія Кузіна і Василя Васютина в Донецьку. В Луганській області побито журналістів Юрія Асєєва, Володимира Іногородського, Бориса Івановатаі Олену Кравченко. Скоєно напад на журналістів Сергія Гончаренка і Миколу Лоя в Запоріжжі. Злочини поширюються не тільки на журналістів, але й на видавців газет. У Вінниці 1-го вересня невідомими жорстоко побиті видавці газети “Рідна вулиця” Григорій і Руслан Тарадайки. Очевидно, що причина злочинного наступу на професію – у повній безкарності злочинців. У піблічному виступі колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Смірнова злочини проти працівників ЗМІ було нівельовано до незначущих побутових пригод. Сьогодні маємо справу із наслідками такого підходу правоохоронців. В більшості випадків правоохоронні органи схильні кваліфікувати злочини проти журналістів і видавців преси як хуліганство. Суспільству публічно демонструється, що дії нападників кваліфікуються за ознаками злочинів найменшої тяжкості. Це є прямим порушенням Кримінального кодексу України, що передбачає принцип поглинення більш тяжким злочином менш тяжкого.

Видавців з Вінниці батька і сина Тарадайків - невідомі чекали біля будинку, після скоєння нападу злочинці сіли в іномарку, що їх очікувала. Наявний замовний характер злочину, але карну справу відкрито за фактом хуліганства. Журналіст газети “Запорізька Січ” Сергій Гончаренко отримував погрози, готуючи матеріал про переділ власності у сфері торгівлі і приватизації. Як повідомив місцевий прокурор, після зустічі з невідомими у під`їзді свого будинку “Сергій відчув біль в районі живота і побачив, що з його тіла стирчить ручка ножа”. Злочин кваліфіковано як “хуліганство із застосуванням холодної зброї”, хоча наявні всі ознаки замаху на вбивство.

Українська Асоціація Видавців Періодичної Преси вимагає зміни підходів до розгляду нападів на працівників ЗМІ з огляду на суспільну значущість їх роботи і належність до професій з підвищеним ризиком. Кожен факт злочину повинен бути на контролі громадськості, ЗМІ і професійних медійних організацій. Асоціація видавців вимагає оперативного і об`єктивного розгляду відкритих карних справ, результатом якого повинно стати покарання злочинців і розповсюдження інформації про таке покарання.

Українська Асоціація Видавців Періодичної Преси пропонує створити спеціальну комісію у складі Міністерства внутрішніх справ з регламентом регулярного звітування громадськості та медіа про стан розкриття злочинів проти працівників ЗМІ. Асоціація видавців залишає за собою право звернення до колег-працівників ЗМІ України з пропозицією посилення корпоративної солідарності із постраждалими в результаті злочинних нападів видавцями і журналістами.
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
728
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду