Суд поновив на роботі івано-франківського журналістаIMI
Суд зобов’язав редакцію сплатити Мельнику 1, 893 гривень за весь час вимушеного п’ятимісячного прогулу з вини редакції та компенсувати йому судові витрати.
Наразі Мирон Мельник приступив до роботи.
Представником звільненого з порушенням трудового законодавства журналіста у суді виступала Тетяна Кириченко, юрист ІМІ.
Під час судового процесу було встановлено, що торік призначений співзасновниками (районна та міська ради) редактор “Голосу Опілля” Галина Богун грубо порушила КзпПУ та незаконно звільнила Мельника з посади.
Керівник редакції під час її реорганізації не запропонувала двом журналістам, Мельнику в тому числі, іншу посаду, чого вимагає чинне законодавство про працю. Натомість пані Богун ще до звільнення Мельника прийняла на новостворену журналістську посаду людину, котра не мала жодних переваг перед іншими кандидатами.
Нагадаємо, що 8 квітня цього року Мирон Мельник звернувся до суду з позовною заявою, у якій вимагав поновити його на роботі. За словами журналіста, він не отримав належних консультацій від місцевих адвокатів. Крім того, не зважаючи на його неодноразові звернення до обласної організації НСЖУ, допомоги від останньої він так і не дочекався.
17 січня 2003 року Мельника ознайомлено із розпорядженням засновника - міськради про скорочення штату, а 17 березня, за наказом редактора, його було звільнено з роботи за ст. 40 п.1 КзоТ України - скорочення штату.
8 травня Рогатинський місцевий суд Івано-Франківської області розпочав слухання справи
Журналіст вважає, що його звільнення пов'язане з конфліктом з попереднім редактором "Голосу Опілля".
Раніше, 2 листопада 2002 року журналіст оголосив двотижневий страйк на знак протесту проти редакторської правки його критичних статей та недопущення їх до друку.
Ярослав Ткачівський, IMI
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ










