Американці в Іраку застрелили оператора агентства Reuters УНІАН
Американські солдати в Іраку застрелили оператора агентства Rеuters Мазена Дану, палестинця за національністю. Цей факт по суті визнало американське командування, вказавши у заяві, що "стався нещасний випадок" і "проводиться розслідування".
43-річного М.Дану було вбито у неділю в передмісті Багдада Абу-Гхаріб, коли він проводив зйомки у в'язниці. В'язницю незадовго до цього обстріляли невідомі з мінометів, внаслідок чого загинули 6 в'язнів і 59 отримали поранення.
Як повідомив співробітник агентства Reuters, на відеоплівці, яку зняв М.Дана, видно, як до нього почали наближатися два американські танки. Потім лунають два постріли, і камера М.Дани падає на землю. Американське командування визнало, що солдати розстріляли журналіста, оскільки їм здалося, що на плечі у нього не відеокамера, а базука.
При цьому звукооператор Наель аль-ШОУХІ, який працював із М.Даною, повідомив, що американці знали, хто вони такі. Він стверджує, що тільки-но журналісти підійшли до в'язниці, вони намагалися добитися дозволу переговорити з офіцером, але їм відмовили. Зате дозволили зняти в'язницю з моста неподалік. "Вони бачили нас, знали, хто ми такі й для чого ми сюди прибули", - говорить аль-ШОУХІ. Інцидент стався вдень, було ясно.
М.Дана став 17-им журналістом, який загинув в Іраку з моменту початку там у березні бойових дій, повідомляє Reuters. Ще двоє вважаються такими, що зникли безвісти з перших днів війни.
12 представників преси загинули в результаті вогнепальних ран, обстрілу, підриву на мінах і акцій смертників. Зокрема - два іспанці, два британці, два австралійці, американець, німець, іранець, йорданець і українець Тарас Процюк, який працював телеоператором в агентстві Reuters. Т.Процюк загинув, коли американці з танків розстріляли готель Palestine, в якому, як стверджувало командування, засів іракський снайпер.
Крім того, п'ятеро журналістів загинули в різних дорожньо-транспортних та інших пригодах. Кореспондент американської телекомпанії NBC Девід Блум помер від емболії легенів.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ