Вчора у НСЖУ відбулося обговорення Проекту Закону "Про роздержавлення ЗМІ"

17 Липня 2003
0
498
17 Липня 2003
11:38

Вчора у НСЖУ відбулося обговорення Проекту Закону "Про роздержавлення ЗМІ"

0
498
Вчора у НСЖУ відбулося обговорення Проекту Закону "Про роздержавлення ЗМІ"
В Спілці журналістів України вчора відбулася палка дискусія з приводу обговорення проекту Закону “Про роздержавлення друкованих ЗМІ”, який розробила юридична фірма “Професіонал” на замовлення Української асоціації видавців періодичної преси (УАВПП).

Найбільше запитань у учасників дискусії викликали такі проблеми, як:

- що таке роздержавлення ЗМІ: приватизація (оцінка активів та продаж) чи усуспільнення (передача трудовому колективу)?

-чи може бути трудовий колектив ефективним власником ЗМІ як в економічному (прибутковість), так і в суспільному (збалансованість інтересів при інформуванні) розумінні?

-чи має в Україні відбутися повне роздержавлення (демуніципалізація), чи мають лишитися так звані бюлетені державних та муніципальних організацій? – та багато інших.

Михайло Вейсберг, президент УАВПП, наголосив на тому, що усуспільнення – це не приватизація, а безоплатна передача видання на певних умовах: "З тих 900 муніципальних видань, які зареєстровані, багато збиткових, особливо районних. Не всі з них можуть організувати ТОВ і викупити своє видання. Щоб не дати закритися такому виданню, які більш ніж на 50% збиткові, їх можуть безоплатно взяти будь-які громадські організації. Тобто газета потрапляє на приватизаційний аукціон, де її виборюють зацікавлені".

Проте, представники тих регіональних видань, які вже давно є прибутковими, які самі вже вклали достатньо коштів для модернізації технічного забезепечення, які самі сплачують аренду та таке інше, незадоволені тим, що їм свої видання, фактично, доведеться викуповувати вдруге. До того є законопроектом передбачено розстрочки.

Також сперечалися про те, чи дійсно буде і має закон зберігати пільги статусу держслужбовця, які зараз мають журналісти державних ЗМІ.



Створення Комісії з представників журналістських організацій і профспілок, якій проектом Закону надаються повноваження контролю процесів роздержавлення, також викликало дискусії з боку представників медіа.



Учасники також наголошували на тому, що перш, ніж обговорювати будь-які проекти, має бути представлена конкретна фінансова схема роздержавлення, з урахуванням інтересів і суспільства, і держави, і самих ЗМІ. До того ж, потрібно розробити достатню понятійну базу, адже у проекті відсутні поняття трудовий колектив, соціальна ефективність, редакційна політика, власник та ін.

Тобто, дійшли висновку, що законопроект ще сируватий і вимагає доопрацювання. Остаточний варіант, в якому, як запевняють ініціатори законопроекту, будуть враховані всі побажання та пропозиції щодо процесу роздержавлення ЗМІ, буде розглянуто Комітетом ВР з питань свободи слова та інформації на наступній сесії ВР.



Анна Сенюк, для "Детектор медіа"
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
498
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду