“Бостон Глоуб” надрукувала інтерв’ю з Леонідом Комаровським, журналістом, якого було звинувачено в нападі на НіязоваIMI

8 Липня 2003
0
647
8 Липня 2003
12:40

“Бостон Глоуб” надрукувала інтерв’ю з Леонідом Комаровським, журналістом, якого було звинувачено в нападі на НіязоваIMI

0
647
“Бостон Глоуб” надрукувала інтерв’ю з Леонідом Комаровським, журналістом, якого було звинувачено в нападі на НіязоваIMI
Американська газета “Бостон Глоуб” 7 липня надрукувала інтерв’ю з Леонідом Комаровським, журналістом, якого минулого року було звинувачено в нападі на президента Туркменії Сапармурата Ніязова.

Комаровський, відомий московський журналіст, приїхав до США 7 років тому, він не туркмен і ніколи не жив в Туркменістані. Але його присутність в країні впродовж містичних подій 25 листопада 2002 року назавжди змінила його життя. Він, емігрант з колишнього радянського союзу, в листопаді минулого року приїхав в Туркменію у справах бізнесу.

25 листопада група людей, включно із його другом і партнером по бізнесу Джумаєвим, проводила мирну демонстрацію. Того дня на вулицю вийшло 50 неозброєних людей. Друга група зібралася біля телестудії і парламенту.

Російський емігрант каже, що взяв участь в цьому заході тільки через повагу до того, що роблять його друзі і через журналістський інтерес. У 80-х він вів телевізійну передачу “Прожектор перестройки”.

Комаровського було заарештовано 26 листопада. Перші сім днів він голодував за гратами допоки йому не дозволили зустрітися з представником посольства США.

В перший місяць його перебування в тюрмі його нещадно били і вводили йому наркотики. 18 грудня він зізнався у скоєні нападу на туркменському державному телебаченні.

''Я готовий спокутувати свою провину, зробити все що від мене залежить, щоб знайшли замовників цього злочину. Я не знав про реальну ситуацію. Я радий що президент непошкоджений”, - каже він на плівці.

Але він не пам’ятає про те, як давав ці свідчення.

Після місяця, проведеного в тюрмі, Комаровському запропонували в прокуратурі угоду: свобода в обмін на написання книги про замах. Він радо погодився. “Інакше я б не мав шансу на свободу”, - каже Леонід Комаровський.

Як тільки він став тюремним писцем, кожного дня його тягали до прокуратури, де він проводив 12 годин на добу, під охороною, редагуючи і обдумуючи близько 55 історій в стилі журналістське розслідування, які йому дали як сировинний матеріал.

''Я розумів, чого вони хотіли, тому що я був радянським журналістом”, - каже Комаровський.

Коли він закінчив свої 250 сторінок під назвою “Терористична атака в Ашхабаді”, йому замовили наступний панегірик - книгу-оду про правління Ніязова.

Комаровський написав 350 сторінок і назвав другу книгу “Туркменістан: правда і брехня.”

Ніязов, якому сподобалися книжки звільнив Комаровського, сказав: “Леоніде, ви маєте повернутися до Америки і всім розповісти правду про нашу країну.”

Тепер Комаровський саме це і робить, але трохи не так як на те сподівався туркменський президент. Він розпочинає інформаційну війну проти туркменського президента. Друзі, які залишились в Туркменістані, передавали йому записки з проханням розповісти про все, що там відбувається.

За словами Комаровського, нещодавно йому погрожували по телефону. Але він розуміє, що не має вибору, бо сидіти мовчки після того, що з ним відбулося, він не може.

Надежда Кемулария, IMI
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
647
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду