ПАРЄ рекомендує запровадити посаду громадського прокурора при Європейському суді з прав людиниУНІАН
Як повідомили УНІАН в інформаційному управлінні Верховної Ради, зокрема, на сесії ПАРЄ, яка розпочалася 23 червня, було розглянуто доповідь Комітету з правових питань "Сфери, в яких не може бути застосована Європейська конвенція з прав людини (ЄКПЛ)". Вона присвячена проблемі запобігання правовому вакууму, який виникає, якщо у зв'язку з серйозними перешкодами не застосовуються положення Європейської конвенції з прав людини (ЄКПЛ). Наприклад, у випадках внутрішніх конфліктів, або як наслідок окупації частини території держави-члена Ради Європи іншою державою. В обговоренні цього питання взяв участь заступник члена Постійної делегації Верховної Ради України в ПАРЄ Віталій ШИБКО. Він зазначив, що існує ще багато прогалин, пов'язаних із застосуванням ЄКПЛ. Як приклад було наведено існування політичного підгрунтя в деяких діях правоохоронних та судових органів України під час президентських виборів 1999 року.
ПАРЄ ухвалила рекомендацію Комітету Міністрів з цього питання, в якій наголошується, що ефективним шляхом покласти край перешкодам у застосуванні ЄКПЛ було б запровадження посади громадського прокурора при Європейському суді з прав людини в Страсбурзі. Запропоновано, щоб виконання його функцій було доручено Уповноваженому Ради Європи з прав людини.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ