Депутати пропонують заборонити використовувати судові позови як засіб переслідувань ЗМІobozrevatel
На думку авторів, прийняття цього законопроекту сприятиме "врегулюванню порядку відшкодування морального (немайнового) збитку, що завдали ЗМІ, поширюючи недостовірну інформацію", а також "забезпечить захищеність ЗМІ та їхніх представників, слухачів і глядачів".
Проект передбачає виключення зі ст.277 Цивільного кодексу України частини, що "негативна інформація, поширена про особистість, є недостовірною", оскільки наявність такої правової норми, на думку авторів, суперечить основним принципам інформаційної діяльності, визначеним у ст.5 Закону України "Про інформацію".
Також пропонується нова редакція однієї з частин ст.17 Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", згідно з якою суд повинен визначати розмір грошового відшкодування морального збитку "з урахуванням наміру журналіста або службових осіб ЗМІ".
Загалом прийняття цього законопроекту, на думку авторів, "сприятиме поліпшенню іміджу України на європейській та світовій аренах".
obozrevatel
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ